2019 HCAC Women's Soccer Schedule/Results

Fri., August 30
Hanover
Rochester Inst.
1:00 PM
@ Wheaton, Ill.
Heidelberg
Defiance
3:00 PM
Muskingum
Earlham
3:00 PM
Trine
Franklin
5:00 PM
Olivet
Anderson
5:00 PM
St. Mary's (Ind.)
Bluffton
5:00 PM
St. Mary-Woods
Rose-Hulman
6:00 PM
Transylvania
Ohio Wesleyan
7:00 PM
Sat., August 31
Puget Sound
Hanover
1:00 PM
@ Wheaton, Ill.
4:30 PM
Sun., September 01
Indiana Tech
Defiance
11:00 AM
Earlham
St. Mary's (Ind.)
1:00 PM
Concordia Wisconsin
Franklin
1:00 PM
1:00 PM
Bluffton
Oberlin
7:00 PM
Tue., September 03
Rose-Hulman
Principia
8:30 PM
Wed., September 04
Ohio Wesleyan
Manchester
4:30 PM
Defiance
Andrews University
5:00 PM
Bluffton
Goshen College
5:00 PM
Earlham
Berea
5:00 PM
Anderson
St. Mary's (Ind.)
7:00 PM
Fri., September 06
Wis.-La Crosse
Franklin
8:00 PM
@ Bloomington, Ill.
Sat., September 07
Anderson
Wilmington (Ohio)
11:00 AM
Illinois Col.
Earlham
1:00 PM
1:00 PM
Millikin
Hanover
2:00 PM
Transylvania
Fontbonne
2:00 PM
Thiel
Bluffton
3:30 PM
Calvin
Franklin
8:00 PM
@ Bloomington, Il.
Sun., September 08
Manchester
Albion
12:00 PM
1:00 PM
Penn St.-Beaver
Defiance
2:00 PM
Transylvania
Washington (Mo.)
2:00 PM
Hanover
Sewanee
2:00 PM
Rose-Hulman
Chicago
4:00 PM
Tue., September 10
DePauw
Franklin
5:00 PM
Defiance
St. Mary's (Ind.)
7:00 PM
Wed., September 11
Marietta
Earlham
4:00 PM
Trine
Anderson
4:30 PM
Manchester
Thomas More
7:00 PM
Capital
Transylvania
7:00 PM
Greenville
Rose-Hulman
7:30 PM
Thu., September 12
Bluffton
IU-Kokomo
7:00 PM
Sat., September 14
Mount St. Joseph
Piedmont
12:00 PM
Defiance
St. Mary-Woods
1:00 PM
Manchester
Indiana-Kokomo
1:00 PM
Alma
Anderson
2:00 PM
Wittenberg
Hanover
2:00 PM
Earlham
Principia
2:00 PM
Millikin
Rose-Hulman
5:00 PM
Sun., September 15
Alma
Franklin
11:00 AM
12:00 PM
Hiram
Bluffton
2:00 PM
Tue., September 17
Ohio Wesleyan
Mount St. Joseph
7:00 PM
Maryville (Tenn.)
Transylvania
7:00 PM
Wed., September 18
St. Mary's (Ind.)
Manchester
4:00 PM
Anderson
St. Mary-Woods
4:30 PM
Bluffton
Grace Christian (MI)
5:00 PM
Spalding
Hanover
5:00 PM
UC Clermont
Defiance
5:00 PM
Earlham
Wilmington (Ohio)
7:00 PM
Quaker Bowl Rivalry
Denison
Franklin
7:30 PM
Rose-Hulman
Ill. Wesleyan
8:00 PM
Fri., September 20
Manchester
Olivet
4:00 PM
Sat., September 21
Transylvania
Heidelberg
1:00 PM
Franklin
Kenyon
1:00 PM
1:00 PM
Muskingum
Defiance
2:00 PM
Hanover
Capital
2:00 PM
Mount Mary
Earlham
2:00 PM
Anderson
Bethel (Ind.)
2:00 PM
Rose-Hulman
Webster
2:00 PM
Sun., September 22
Muskingum
Bluffton
1:00 PM
Manchester
Otterbein
1:00 PM
Tue., September 24
Manchester
Trine
4:00 PM
Franklin
Centre
7:00 PM
Rose-Hulman
DePauw
7:00 PM
Wed., September 25
Andrews University
Defiance
5:00 PM
Spalding
Anderson
7:00 PM
Transylvania
Wilmington (Ohio)
7:00 PM
Bluffton
Heidelberg
7:00 PM
Fri., September 27
Transylvania
Berea
7:00 PM
Sat., September 28
Alma
Manchester
1:00 PM
MacMurray
Earlham
1:00 PM
Otterbein
Hanover
1:00 PM
Mount St. Joseph
Marietta
2:00 PM
Defiance
Wilmington (Ohio)
2:00 PM
Westminster (Mo.)
Rose-Hulman
3:00 PM
Adrian
Transylvania
3:30 PM
Webster
Anderson
11:00 PM
Mon., September 30
Defiance
Thiel
5:30 PM
Tue., October 01
Franklin
Wittenberg
7:00 PM
Sat., October 05
Wed., October 09
Sat., October 12
1:00 PM
Wed., October 16
3:30 PM
Sat., October 19
1:00 PM
1:00 PM
Wed., October 23
3:30 PM
Sat., October 26
6:00 PM
Wed., October 30
Sat., November 02
1:00 PM
1:00 PM
Wed., November 06
TBA
Sat., November 09
TBA