2018 HCAC Women's Soccer Schedule/Results

Tue., August 21
Mount St. Joseph
Shawnee State
6:00 PM
Sat., August 25
Mount St. Joseph
Wittenberg
1:00 PM
Fri., August 31
Wilmington (Ohio)
Defiance
3:00 PM
Defiance Tournament
Bluffton
Ohio Christian
5:00 PM
Manchester
Huntington
6:00 PM
Heidelberg
Transylvania
7:00 PM
Lake Forest
Rose-Hulman
7:30 PM
Hanover
Augustana (Ill.)
8:00 PM
Sat., September 01
Trine
Earlham
1:00 PM
Franklin
Concordia (Wis.)
1:00 PM
Anderson
Illinois Tech
2:00 PM
Sun., September 02
11:00 AM
Westminster (Pa.)
Defiance
12:00 PM
Mount Union
Mount St. Joseph
1:00 PM
St. Mary's (Ind.)
Earlham
1:00 PM
Hanover
Millikin
1:00 PM
Goshen
Bluffton
4:00 PM
Tue., September 04
Principia
Rose-Hulman
6:00 PM
Wed., September 05
Grace Christian (MI)
Earlham
2:30 PM
Olivet
Manchester
4:00 PM
St. Mary's (Ind.)
Defiance
4:30 PM
5:00 PM
St. Mary-Woods
Anderson
5:30 PM
DePauw
Hanover
6:00 PM
Thu., September 06
Oberlin
Bluffton
5:00 PM
Fri., September 07
John Carroll
Transylvania
7:00 PM
Trine
Rose-Hulman
7:30 PM
Franklin
Fontbonne
7:30 PM
Sat., September 08
Mount St. Joseph
Wilmington (Ohio)
1:00 PM
Sewanee
Hanover
1:00 PM
Defiance
Heidelberg
1:00 PM
Anderson
Olivet
2:00 PM
Earlham
Brescia
3:00 PM
Manchester
Rochester (Mich.)
5:00 PM
Bluffton
Hiram
5:00 PM
Franklin
Washington (Mo.)
5:30 PM
Wydown Classic
Sun., September 09
Transylvania
Salem
12:00 PM
Rose-Hulman
Indiana St.
3:00 PM
Mon., September 10
Trine
Manchester
4:00 PM
Tue., September 11
Franklin
DePauw
5:00 PM
Hanover
St. Mary's (Ind.)
6:00 PM
Rose-Hulman
Greenville
8:00 PM
Wed., September 12
Earlham
Marietta
3:00 PM
Albion
Manchester
4:00 PM
Defiance
Trine
4:00 PM
5:00 PM
Anderson
Spalding
5:00 PM
Transylvania
Capital
7:00 PM
Thu., September 13
Franklin
Thomas More
4:30 PM
Fri., September 14
Grace Bible
Bluffton
3:30 PM
Manchester
St. Mary's (Ind.)
7:00 PM
Sat., September 15
Wilmington (Ohio)
Anderson
1:00 PM
Ohio Wesleyan
Defiance
1:00 PM
Hanover
Wittenberg
3:00 PM
Earlham
St. Mary-Woods
4:00 PM
Transylvania
Covenant
4:30 PM
Rose-Hulman
Millikin
6:00 PM
Sun., September 16
Kenyon
Franklin
1:00 PM
1:00 PM
Mon., September 17
Berea
Transylvania
7:00 PM
Manchester
Ohio Wesleyan
7:30 PM
Wed., September 19
Hanover
Spalding
TBA
Wilmington (Ohio)
Earlham
3:30 PM
Quaker Bowl Rivalry
Bluffton
Huntington
4:00 PM
Anderson
Trine
4:00 PM
Defiance
Olivet
4:30 PM
Mount St. Joseph
Ohio Wesleyan
7:00 PM
Ill. Wesleyan
Franklin
7:00 PM
Manchester
Kalamazoo
7:00 PM
Rose-Hulman
DePauw
7:00 PM
Transylvania
Maryville (Tenn.)
7:30 PM
Sat., September 22
Transylvania
Webster
12:00 PM
1:00 PM
Principia
Earlham
1:00 PM
Capital
Hanover
1:00 PM
Otterbein
Manchester
1:00 PM
Defiance
Muskingum
2:00 PM
Ill. Wesleyan
Rose-Hulman
2:00 PM
Anderson
Bethel (Ind.)
2:00 PM
Franklin
Alma
2:30 PM
Bluffton
St. Mary's (Ind.)
3:00 PM
Sun., September 23
12:00 PM
Tue., September 25
Heidelberg
Bluffton
3:30 PM
Wed., September 26
Earlham
MacMurray
4:00 PM
Mount St. Joseph
Thomas More
4:30 PM
Rose-Hulman
St. Mary-Woods
5:00 PM
Ky. Christian
Transylvania
7:00 PM
Centre
Franklin
7:00 PM
Sat., September 29
Mon., October 01
Thomas More
Manchester
4:00 PM
Wed., October 03
3:30 PM
Sat., October 06
1:00 PM
Wed., October 10
Sat., October 13
Wed., October 17
3:30 PM
Sat., October 20
1:00 PM
Wed., October 24
Sat., October 27
1:00 PM