2016 HCAC Women's Soccer Schedule/Results

Thu., September 01
Earlham 2
Spalding 4
Final
Earlham
2
Spalding
4
Final 1 2 T
Earlham (1-0-0) 1 1 2
Spalding (1-0-0) 2 2 4
Bluffton 0
Olivet 6
Final
Bluffton
0
Olivet
6
Final 1 2 T
Bluffton (0-1-0) 0 0 0
Olivet (1-0-0) 4 2 6
Principia 0
Rose-Hulman 5
Final
Principia
0
Rose-Hulman
5
Final 1 2 T
Principia (0-1) 0 0 0
Rose-Hulman (1-0) 4 1 5
Anderson 0
Trine 0
Final - 2OT
Anderson
0
Trine
0
Final 1 2 OT 2OT T
Anderson (0-0-1) 0 0 0 0 0
Trine (0-0-1) 0 0 0 0 0
UC Clermont 0
Mount St. Joseph 5
Final
UC Clermont
0
Mount St. Joseph
5
Final 1 2 T
UC Clermont (0-1) 0 0 0
Mount St. Joseph (1-0) 3 2 5
Franklin 2
Millikin 0
Final
Franklin
2
Millikin
0
Final 1 2 T
Franklin (1-0) 0 2 2
Millikin (0-1) 0 0 0
Fri., September 02
Transylvania 0
Carleton 0
Final - 2OT
Transylvania
0
Carleton
0
Final 1 2 OT 2OT T
Transylvania (0-0-1) 0 0 0 0 0
Carleton (0-1-1) 0 0 0 0 0
Heidelberg 6
Defiance 0
Final
Heidelberg
6
Defiance
0
Final 1 2 T
Heidelberg (1-0) 2 4 6
Defiance (0-1) 0 0 0
Cincinnati Christian (JV)
Mount St. Joseph
Cancelled
Manchester 1
St. Mary's (Ind.) 4
Final
Manchester
1
St. Mary's (Ind.)
4
Final 1 2 T
Manchester (0-1) 1 0 1
St. Mary's (Ind.) (1-0) 2 2 4
Hope 6
Hanover 1
Final
Wheaton Classic @ Wheaton, Illinois
Hope
6
Hanover
1
Final 1 2 T
Hope (1-0) 3 3 6
Hanover (0-1) 1 0 1
Sat., September 03
Kalamazoo 6
Manchester 1
Final
at Saint Mary's @ Notre Dame, Ind.
Kalamazoo
6
Manchester
1
Final 1 2 T
Kalamazoo (1-1) 3 3 6
Manchester (0-2) 0 1 1
Wilmington (Ohio) 1
Anderson 1
Final - 2OT
Wilmington (Ohio)
1
Anderson
1
Final 1 2 OT 2OT T
Wilmington (Ohio) (0-1-1) 0 1 0 0 1
Anderson (0-0-2) 1 0 0 0 1
Transylvania 3
St. Catherine 4
Final
Transylvania
3
St. Catherine
4
Final 1 2 T
Transylvania (0-1-1, 0-0-0) 1 2 3
St. Catherine (2-0-0, 0-0-0) 1 3 4
Bluffton
Ohio Northern
Cancelled
Kenyon 4
Rose-Hulman 0
Final
Kenyon
4
Rose-Hulman
0
Final 1 2 T
Kenyon (1-1-0) 2 2 4
Rose-Hulman (1-1-0) 0 0 0
Hanover 0
Washington (Mo.) 4
Final
Wheaton Classic @ Wheaton, Ill.
Hanover
0
Washington (Mo.)
4
Final 1 2 T
Hanover (0-2) 0 0 0
Washington (Mo.) (2-0) 1 3 4
Sun., September 04
Spalding 5
Defiance 0
Final
Spalding
5
Defiance
0
Final 1 2 T
Spalding (3-0) 4 1 5
Defiance (0-2) 0 0 0
Earlham 2
Berea 5
Final
Earlham
2
Berea
5
Final 1 2 T
Earlham () 2 0 2
Berea () 4 1 5
Franklin 3
Ohio Wesleyan 1
Final
Franklin
3
Ohio Wesleyan
1
Final 1 2 T
Franklin (2-0) 0 3 3
Ohio Wesleyan (1-1) 1 0 1
Tue., September 06
Rose-Hulman 1
Greenville 0
Final
Rose-Hulman
1
Greenville
0
Final 1 2 T
Rose-Hulman (2-1-0) 0 1 1
Greenville (0-2-0) 0 0 0
Mount St. Joseph 1
Mount Union 2
Final
Mount St. Joseph
1
Mount Union
2
Final 1 2 T
Mount St. Joseph (1-2-0) 1 0 1
Mount Union (2-1-0) 0 2 2
Wed., September 07
Manchester 0
Heidelberg 6
Final
Manchester
0
Heidelberg
6
Final 1 2 T
Manchester (0-3) 0 0 0
Heidelberg (2-1) 2 4 6
Ohio Wesleyan
Bluffton
Cancelled
Centre 1
Transylvania 0
Final
Centre
1
Transylvania
0
Final 1 2 T
Centre (4-0-0, 0-0-0) 1 0 1
Transylvania (0-2-1, 0-2-1) 0 0 0
St. Mary-Woods 0
Franklin 10
Final
St. Mary-Woods
0
Franklin
10
Final 1 2 T
St. Mary-Woods (0-3-0) 0 0 0
Franklin (3-0-0) 7 3 10
Fri., September 09
Anderson 1
Grove City 4
Final
Anderson
1
Grove City
4
Final 1 2 T
Anderson (0-1-2) 1 0 1
Grove City (2-1-0) 1 3 4
Mount St. Joseph 0
Ohio Northern 4
Final
Mount St. Joseph
0
Ohio Northern
4
Final 1 2 T
Mount St. Joseph (1-2-0) 0 0 0
Ohio Northern (2-0-0) 2 2 4
Transylvania 0
Heidelberg 0
Final - 2OT
Transylvania
0
Heidelberg
0
Final 1 2 OT 2OT T
Transylvania (0-2-2) 0 0 0 0 0
Heidelberg (2-1-1) 0 0 0 0 0
Sat., September 10
Rose-Hulman 0
DePauw 5
Final
Rose-Hulman
0
DePauw
5
Final 1 2 T
Rose-Hulman (2-2) 0 0 0
DePauw (4-0) 2 3 5
Defiance 0
Bethany (W.V.) 1
Final - 2OT
Defiance
0
Bethany (W.V.)
1
Final 1 2 OT 2OT T
Defiance (0-3) 0 0 0 0 0
Bethany (W.V.) (1-3) 0 0 0 1 1
Wilmington (Ohio) 4
Manchester 3
Final
Wilmington (Ohio)
4
Manchester
3
Final 1 2 T
Wilmington (Ohio) (1-1-2) 2 2 4
Manchester (0-4) 1 2 3
Marygrove 4
Bluffton 0
Final
Marygrove
4
Bluffton
0
Final 1 2 T
Marygrove (1-3) 2 2 4
Bluffton (0-2) 0 0 0
Buffalo St. 2
Franklin 1
Final
Misericordia Tournament @ Dallas, Pa.
Buffalo St.
2
Franklin
1
Final 1 2 T
Buffalo St. (3-1) 0 2 2
Franklin (3-1) 1 0 1
Mount St. Joseph 0
Heidelberg 0
Final - 2OT
Moved to Hoernemann Stadium
Mount St. Joseph
0
Heidelberg
0
Final 1 2 OT 2OT T
Mount St. Joseph (1-2-1) 0 0 0 0 0
Heidelberg (2-1-2) 0 0 0 0 0
Anderson 3
Geneva 2
Final - OT
Anderson
3
Geneva
2
Final 1 2 OT T
Anderson (1-1-2) 1 1 1 3
Geneva (2-1) 1 1 0 2
Transylvania 0
Ohio Northern 2
Final
Transylvania
0
Ohio Northern
2
Final 1 2 T
Transylvania (0-3-2) 0 0 0
Ohio Northern (3-0-0) 1 1 2
Sun., September 11
Franklin 2
Rochester Inst. 4
Final
Misericordia Tournament @ Dallas, Pa.
Franklin
2
Rochester Inst.
4
Final 1 2 T
Franklin (3-2) 1 1 2
Rochester Inst. (2-1-1) 3 1 4
John Carroll 0
Hanover 2
Final
John Carroll
0
Hanover
2
Final 1 2 T
John Carroll (1-3-1) 0 0 0
Hanover (1-2-0) 1 1 2
Earlham 0
Wooster 2
Final
Earlham
0
Wooster
2
Final 1 2 T
Earlham (0-3-0) 0 0 0
Wooster (2-3-1) 1 1 2
Defiance 0
Oberlin 8
Final
Defiance
0
Oberlin
8
Final 1 2 T
Defiance (0-4-0) 0 0 0
Oberlin (3-2-0) 3 5 8
Rose-Hulman 2
Westminster (Mo.) 0
Final
@ Battle High School, Columbia, Mo.
Rose-Hulman
2
Westminster (Mo.)
0
Final 1 2 T
Rose-Hulman (3-2) 0 2 2
Westminster (Mo.) (1-3) 0 0 0
Tue., September 13
Berea 1
Mount St. Joseph 5
Final
Berea
1
Mount St. Joseph
5
Final 1 2 T
Berea (1-2-1) 0 1 1
Mount St. Joseph (1-2-1) 3 2 5
Wed., September 14
Wilmington (Ohio) 1
Earlham 0
Final
Wilmington (Ohio)
1
Earlham
0
Final 1 2 T
Wilmington (Ohio) (2-1-2) 1 0 1
Earlham (0-4-0) 0 0 0
Hanover 1
Thomas More 2
Final
Hanover
1
Thomas More
2
Final 1 2 T
Hanover (1-3-0) 1 0 1
Thomas More (4-0-1) 1 1 2
Oberlin
Bluffton
Cancelled
Franklin 4
DePauw 3
Final
Franklin
4
DePauw
3
Final 1 2 T
Franklin (4-2) 1 3 4
DePauw (4-1) 1 2 3
Cincinnati Christian 0
Anderson 4
Final
Cincinnati Christian
0
Anderson
4
Final 1 2 T
Cincinnati Christian (2-2-1) 0 0 0
Anderson (2-1-2) 2 2 4
Thu., September 15
Rose-Hulman 2
Webster 1
Final
Rose-Hulman
2
Webster
1
Final 1 2 T
Rose-Hulman (4-2) 1 1 2
Webster (1-3) 1 0 1
Fri., September 16
Mount St. Joseph 3
Spalding 0
Final
Mount St. Joseph
3
Spalding
0
Final 1 2 T
Mount St. Joseph (3-2-1) 0 3 3
Spalding (5-1-1) 0 0 0
Sat., September 17
Bluffton 0
Baldwin Wallace 5
Final
Men's and Women's Doubleheader
Bluffton
0
Baldwin Wallace
5
Final 1 2 T
Bluffton (0-3) 0 0 0
Baldwin Wallace (5-2-1) 5 0 5
Hanover 1
Wittenberg 2
Final
Hanover
1
Wittenberg
2
Final 1 2 T
Hanover (1-4-0) 1 0 1
Wittenberg (3-1-2) 0 2 2
Ohio Wesleyan 3
Earlham 1
Final
Ohio Wesleyan
3
Earlham
1
Final 1 2 T
Ohio Wesleyan (2-3-0, 0-0-0) 1 2 3
Earlham (0-5-0, 0-0-0) 1 0 1
Transylvania 0
Sewanee 1
Final
Transylvania
0
Sewanee
1
Final 1 2 T
Transylvania (0-6-0) 0 0 0
Sewanee (3-4-0) 0 1 1
Otterbein 3
Manchester 0
Final
Otterbein
3
Manchester
0
Final 1 2 T
Otterbein (3-1-1) 2 1 3
Manchester (0-5) 0 0 0
Rose-Hulman 1
Millikin 0
Final
Rose-Hulman
1
Millikin
0
Final 1 2 T
Rose-Hulman (5-2) 0 1 1
Millikin (2-2-1) 0 0 0
Mount Union 3
Franklin 4
Final - 2OT
Mount Union
3
Franklin
4
Final 1 2 OT 2OT T
Mount Union (2-4-0) 1 2 0 0 3
Franklin (5-2-0) 0 3 0 1 4
Sun., September 18
Sewanee 2
Hanover 3
Final - OT
Sewanee
2
Hanover
3
Final 1 2 OT T
Sewanee (3-5) 0 2 0 2
Hanover (2-4) 1 1 1 3
Anderson 1
Heidelberg 0
Final
Game moved from 9/17
Anderson
1
Heidelberg
0
Final 1 2 T
Anderson (3-1-2) 1 0 1
Heidelberg (3-2-2) 0 0 0
Blackburn 0
Mount St. Joseph 4
Final
Blackburn
0
Mount St. Joseph
4
Final 1 2 T
Blackburn (2-6-1) 0 0
Mount St. Joseph (4-2-1) 4 4
Spalding 0
Franklin 2
Final
Spalding
0
Franklin
2
Final 1 2 T
Spalding (4-2-1) 0 0 0
Franklin (6-2-0) 1 1 2
Tue., September 20
Mount Union 9
Defiance 1
Final
Mount Union
9
Defiance
1
Final 1 2 T
Mount Union (3-4) 4 5 9
Defiance (0-5) 1 0 1
Transylvania 0
Thomas More 4
Final
Transylvania
0
Thomas More
4
Final 1 2 T
Transylvania (0-5-2) 0 0 0
Thomas More (6-0-1) 2 2 4
Wed., September 21
Manchester 3
Huntington 4
Final
Manchester
3
Huntington
4
Final 1 2 T
Manchester (0-6) 1 2 3
Huntington (4-3-1) 3 1 4
Earlham 0
Marietta 2
Final
Earlham
0
Marietta
2
Final 1 2 T
Earlham (0-6-0) 0 0 0
Marietta (5-3-0) 0 2 2
Mount St. Joseph 0
Centre 2
Final
Mount St. Joseph
0
Centre
2
Final 1 2 T
Mount St. Joseph (4-3-1) 0 0 0
Centre (7-0-2) 2 0 2
Bluffton 0
Otterbein 4
Final
Bluffton
0
Otterbein
4
Final 1 2 T
Bluffton (0-4) 0 0 0
Otterbein (4-1-1) 3 1 4
Spalding 1
Anderson 2
Final
Spalding
1
Anderson
2
Final 1 2 T
Spalding (4-3-1) 1 0 1
Anderson (4-1-2) 1 1 2
Rose-Hulman 0
Ill. Wesleyan 1
Final
Rose-Hulman
0
Ill. Wesleyan
1
Final 1 2 T
Rose-Hulman (5-3-0) 0 0 0
Ill. Wesleyan (2-3-2) 0 1 1
Fri., September 23
Washington (Mo.) 2
Rose-Hulman 0
Final
Washington (Mo.)
2
Rose-Hulman
0
Final 1 2 T
Washington (Mo.) (6-1-1) 1 1 2
Rose-Hulman (5-4-0) 0 0 0
Sat., September 24
St. Mary-Woods 0
Anderson 7
Final
St. Mary-Woods
0
Anderson
7
Final 1 2 T
St. Mary-Woods (1-7) 0 0 0
Anderson (5-1-2) 5 2 7
Grace Bible (MI) 2
Earlham 1
Final
Grace Bible (MI)
2
Earlham
1
Final 1 2 T
Grace Bible (MI) (5-4) 1 1 2
Earlham (0-7) 1 0 1
Franklin 8
Berea 0
Final
Franklin
8
Berea
0
Final 1 2 T
Franklin () 3 5 8
Berea () 0 0 0
Capital 2
Hanover 4
Final
Capital
2
Hanover
4
Final 1 2 T
Capital (2-5-0) 1 1 2
Hanover (3-4-0) 3 1 4
Ill. Wesleyan 1
Transylvania 0
Final
Ill. Wesleyan
1
Transylvania
0
Final 1 2 T
Ill. Wesleyan (3-3-2, 0-0-0) 1 0 1
Transylvania (0-6-2, 0-0-0) 0 0 0
Baldwin Wallace 5
Defiance 0
Final
Men's and Women's Doubleheader
Baldwin Wallace
5
Defiance
0
Final 1 2 T
Baldwin Wallace (6-3-1) 2 3 5
Defiance (0-6) 0 0 0
Sun., September 25
Otterbein 3
Mount St. Joseph 2
Final
Otterbein
3
Mount St. Joseph
2
Final 1 2 T
Otterbein (5-1-1) 2 1 3
Mount St. Joseph (4-4-1) 1 1 2
Wed., September 28
Heidelberg 4
Bluffton 3
Final
Heidelberg
4
Bluffton
3
Final 1 2 T
Heidelberg (5-3-2) 1 3 4
Bluffton (0-5) 1 2 3
Hanover
Spalding
Postponed
St. Mary-Woods 1
Rose-Hulman 5
Final
St. Mary-Woods
1
Rose-Hulman
5
Final 1 2 T
St. Mary-Woods (1-8-0) 0 1 1
Rose-Hulman (6-4-0) 3 2 5
Sat., October 01
Final
Earlham
3
Bluffton
0
Final 1 2 T
Earlham (1-7, 1-0 HCAC) 2 1 3
Bluffton (0-6, 0-1 HCAC) 0 0 0
Final - 2OT
Transylvania
0
Rose-Hulman
1
Final 1 2 OT 2OT T
Transylvania (0-7-2, 0-1-0) 0 0 0 0 0
Rose-Hulman (7-4-0, 1-0-0) 0 0 0 1 1
Final
Manchester
0
Hanover
4
Final 1 2 T
Manchester (0-7-0, 0-1-0 HCAC) 0 0 0
Hanover (4-4-0, 1-0-0 HCAC) 2 2 4
Final
Anderson
0
Mount St. Joseph
1
Final 1 2 T
Anderson (5-2-2, 0-1 HCAC) 0 0 0
Mount St. Joseph (5-4-1, 1-0 HCAC) 0 1 1
Final
Defiance
0
Franklin
7
Final 1 2 T
Defiance (0-7-0, 0-1-0 HCAC) 0 0 0
Franklin (8-2-0, 1-0-0 HCAC) 3 4 7
Wed., October 05
Final
Bluffton
1
Defiance
8
Final 1 2 T
Bluffton (0-7, 0-2 HCAC) 1 0 1
Defiance (1-7, 1-1 HCAC) 3 5 8
Final
Manchester
1
Anderson
3
Final 1 2 T
Manchester (0-8, 0-2 HCAC) 0 1 1
Anderson (6-2-2, 1-1 HCAC) 1 2 3
Final
Earlham
1
Rose-Hulman
2
Final 1 2 T
Earlham (1-8-0, 1-1-0) 1 0 1
Rose-Hulman (8-4-0, 2-0-0) 1 1 2
Final
Transylvania
0
Mount St. Joseph
1
Final 1 2 T
Transylvania (0-7-2) 0 0 0
Mount St. Joseph (5-4-1) 0 1 1
Final
Hanover
0
Franklin
2
Final 1 2 T
Hanover (4-5-0, 1-1-0 HCAC) 0 0 0
Franklin (9-2-0, 2-0-0 HCAC) 2 0 2
Sat., October 08
Rose-Hulman
1
Manchester
2
Final 1 2 T
Rose-Hulman (8-5, 2-1 HCAC) 1 0 1
Manchester (1-8, 1-2 HCAC) 1 1 2
Final
Franklin
7
Bluffton
1
Final 1 2 T
Franklin (10-2, 3-0 HCAC) 3 4 7
Bluffton (0-8, 0-3 HCAC) 0 1 1
Final
Mount St. Joseph
3
Earlham
0
Final 1 2 T
Mount St. Joseph (7-4-1, 3-0-0 HCAC) 2 1 3
Earlham (1-9-0, 1-2-0 HCAC) 0 0 0
Final
Defiance
1
Transylvania
6
Final 1 2 T
Defiance (1-8-0, 1-2-0) 0 1 1
Transylvania (1-8-2, 1-2-0) 3 3 6
Final
Hanover
3
Anderson
0
Final 1 2 T
Hanover (5-5, 2-1 HCAC) 0 3 3
Anderson (6-3-2, 1-2 HCAC) 0 0 0
Wed., October 12
Final
Defiance
3
Earlham
1
Final 1 2 T
Defiance (2-8-0, 2-2-0 HCAC) 2 1 3
Earlham (1-10-0, 1-3-0 HCAC) 1 0 1
Final
Mount St. Joseph
2
Bluffton
0
Final 1 2 T
Mount St. Joseph (8-4-1, 4-0 HCAC) 2 0 2
Bluffton (0-9, 0-4 HCAC) 0 0 0
Franklin
7
Manchester
0
Final 1 2 T
Franklin (11-2, 4-0 HCAC) 4 3 7
Manchester (1-9, 1-3 HCAC) 0 0 0
Final
Transylvania
0
Hanover
5
Final 1 2 T
Transylvania (1-9-2, 1-3-0 HCAC) 0 0 0
Hanover (6-5-0, 3-1-0 HCAC) 1 4 5
Final - OT
Anderson
1
Rose-Hulman
2
Final 1 2 OT T
Anderson (6-4-2, 1-3 HCAC) 0 1 0 1
Rose-Hulman (9-5-0, 3-1 HCAC) 0 1 1 2
Sat., October 15
Final
Rose-Hulman
2
Defiance
0
Final 1 2 T
Rose-Hulman (10-5, 4-1 HCAC) 1 1 2
Defiance (2-9, 2-3 HCAC) 0 0 0
Final
Bluffton
0
Hanover
12
Final 1 2 T
Bluffton (0-10-0, 0-5-0 HCAC) 0 0 0
Hanover (7-5-0, 4-1-0 HCAC) 8 4 12
Final - 2OT
Anderson
1
Earlham
1
Final 1 2 OT 2OT T
Anderson (6-4-3, 1-3-1 HCAC) 0 1 0 0 1
Earlham (1-10-1, 1-3-1 HCAC) 1 0 0 0 1
Final
Manchester
1
Transylvania
4
Final 1 2 T
Manchester (1-10-0, 1-4-0) 0 1 1
Transylvania (2-9-2, 2-3) 0 4 4
Final
Mount St. Joseph
1
Franklin
0
Final 1 2 T
Mount St. Joseph (9-4-1, 5-0-0 HCAC) 1 0 1
Franklin (11-3-0, 4-1-0 HCAC) 0 0 0
Tue., October 18
Final
Hanover
7
Earlham
0
Final 1 2 T
Hanover (8-5-0, 4-1-0 HCAC) 2 5 7
Earlham (1-11-1, 1-4-1 HCAC) 0 0 0
Wed., October 19
Defiance
2
Manchester
7
Final 1 2 T
Defiance (2-10, 2-4 HCAC) 2 0 2
Manchester (2-10, 2-4 HCAC) 3 4 7
Final
Franklin
1
Transylvania
0
Final 1 2 T
Franklin (12-3-0, 5-1) 1 0 1
Transylvania (2-10-2, 2-4) 0 0 0
Thu., October 20
Final
Rose-Hulman
2
Mount St. Joseph
1
Final 1 2 T
Rose-Hulman (11-5, 5-1) 1 1 2
Mount St. Joseph (9-5-1, 5-1) 0 1 1
Sat., October 22
Final
Hanover
10
Defiance
0
Final 1 2 T
Hanover (9-5, 6-1 HCAC) 5 5 10
Defiance (2-11, 2-5 HCAC) 0 0 0
Mount St. Joseph
3
Manchester
1
Final 1 2 T
Mount St. Joseph (10-5-1, 6-1 HCAC) 2 1 3
Manchester (2-11, 2-5 HCAC) 1 0 1
Final - OT
Senior Day
Anderson
1
Transylvania
0
Final 1 2 OT T
Anderson (8-4-3, 4-3-1) 0 0 1 1
Transylvania (2-11-2, 2-6) 0 0 0 0
Final
Earlham
0
Franklin
4
Final 1 2 T
Earlham (1-12-1, 1-5-1 HCAC) 0 0 0
Franklin (13-3-0, 6-1-0 HCAC) 2 2 4
Wed., October 26
Final
Anderson
6
Defiance
0
Final 1 2 T
Anderson (8-4-3, 4-3-1 HCAC) 3 3 6
Defiance (2-12, 2-6 HCAC) 0 0 0
Final
Mount St. Joseph
0
Hanover
6
Final 1 2 T
Mount St. Joseph (10-6-1, 6-2 HCAC) 0 0 0
Hanover (10-5-0, 7-1 HCAC) 3 3 6
Final
Earlham
0
Transylvania
4
Final 1 2 T
Earlham (1-13-1, 0-7-1) 0 0 0
Transylvania (3-11-2, 3-5) 3 1 4
Final
Rose-Hulman
0
Franklin
1
Final 1 2 T
Rose-Hulman (11-6-0, 6-2-0 HCAC) 0 0 0
Franklin (14-3-0, 7-1-0 HCAC) 0 1 1
Sat., October 29
Final
Rose-Hulman
1
Hanover
3
Final 1 2 T
Rose-Hulman (11-7, 6-3 HCAC) 0 1 1
Hanover (11-5, 8-1 HCAC) 1 2 3
Final
Franklin
2
Anderson
0
Final 1 2 T
Franklin (15-3, 8-1 HCAC) 2 0 2
Anderson (8-5-3, 4-4-1 HCAC) 0 0 0
Final
Senior Day
Manchester
2
Earlham
1
Final 1 2 T
Manchester (3-11-0, 4-5-0 HCAC) 0 2 2
Earlham (1-14-1, 1-7-1 HCAC) 0 1 1
Final
Transylvania
11
Bluffton
0
Final 1 2 T
Transylvania (4-11-2, 4-5 HCAC) 5 6 11
Bluffton (0-14, 0-9 HCAC) 0 0 0
Final
Defiance
0
Mount St. Joseph
7
Final 1 2 T
Defiance (2-13) 0 0 0
Mount St. Joseph (11-6-1) 2 5 7
Tue., November 01
Final
Conference Semifinal
Mount St. Joseph
1
Hanover
2
Final 1 2 T
Mount St. Joseph (11-7-1) 0 1 1
Hanover (12-5-0) 1 1 2
Final
HCAC Tournament Semifinal
Rose-Hulman
0
Franklin
2
Final 1 2 T
Rose-Hulman (11-8) 0 0 0
Franklin (16-3) 1 1 2
Sat., November 05
Final
HCAC Tournament Championship Match
Hanover
1
Franklin
0
Final 1 2 T
Hanover (13-5-0) 1 0 1
Franklin (16-4-0) 0 0 0
Sat., November 12
Hanover 2
Ill. Wesleyan 1
Final - OT
NCAA Championship - First Round
Hanover
2
Ill. Wesleyan
1
Final 1 2 OT T
Hanover (14-5-0) 1 0 1 2
Ill. Wesleyan (12-6-3) 1 0 0 1
Sun., November 13
Hanover 1
Trinity (Tex.) 3
Final
NCAA Championship - Second Round @ Bloomington, IL
Hanover
1
Trinity (Tex.)
3
Final 1 2 T
Hanover (14-6-0) 0 1 1
Trinity (Tex.) (22-0-0) 1 2 3