2014 HCAC Women's Soccer Schedule/Results

Date Away Home Status Links
 
August
Sat., Aug. 23 Mt. St. Joseph   Mt. Vernon Naz.   1:00 PM
Fri., Aug. 29 Carleton   Transylvania   2:00 PM
  Waynesburg   Defiance   2:30 PM
  Manchester   Kenyon   5:00 PM
  @ Gambier, Ohio
  Fontbonne   Mt. St. Joseph   5:00 PM
  Hanover   Piedmont   5:30 PM
  @ Maryville, TN
  Greenville   Earlham   5:30 PM
  Brescia   Anderson (Ind.)   5:30 PM
  Wilmington (Ohio)   Rose-Hulman   6:00 PM
  Franklin Invitational Soccer Tournament @ Franklin, Ind.
  Trine   Franklin   8:30 PM
  Franklin Invitational Soccer Tournament
Sat., Aug. 30 John Carroll   Transylvania   1:00 PM
  Brescia   Earlham   1:30 PM
  Manchester   Denison   2:00 PM
  Hanover   Maryville (Tenn.)   3:30 PM
  Greenville   Anderson (Ind.)   3:30 PM
  Trine   Rose-Hulman   5:00 PM
  Franklin Invitational Soccer Tournament @ Franklin, Ind.
  Wilmington (Ohio)   Franklin   7:30 PM
  Franklin Invitational Soccer Tournament
Sun., Aug. 31 Bluffton   Cleary   12:00 PM
  St. Mary's (Ind.)   Mt. St. Joseph   1:00 PM
  Heidelberg   Defiance   2:00 PM
 
September
Tue., Sep. 02 Trine   Manchester   4:30 PM
Wed., Sep. 03 Bluffton   Wooster   4:30 PM
  Rose-Hulman   Greenville   6:00 PM
Thu., Sep. 04 Cincinnati Christian   Mt. St. Joseph   7:30 PM
Fri., Sep. 05 Defiance   Marietta   4:00 PM
  Blackburn   Manchester   6:00 PM
  Transylvania   Kalamazoo   7:00 PM
  Westminster (Pa.)   Anderson (Ind.)   7:30 PM
Sat., Sep. 06 Blackburn   Anderson (Ind.)   1:00 AM
  Defiance   Wooster   2:00 PM
  @ Marietta, Ohio
  Bluffton   Wilmington (Ohio)   2:00 PM
  Earlham   Ill. Wesleyan   2:00 PM
  Westminster (Pa.)   Manchester   4:00 PM
  Spalding   Hanover   4:00 PM
  Rose-Hulman   Millikin   6:00 PM
Sun., Sep. 07 Transylvania   Albion   12:00 PM
  Denison   Hanover   1:00 PM
  Berea   Mt. St. Joseph   1:00 PM
  Earlham   Millikin   3:00 PM
Wed., Sep. 10 Bluffton   Ohio Mid-Western   4:00 PM
  Centre   Hanover   5:00 PM
  Wilmington (Ohio)   Mt. St. Joseph   7:00 PM
  St. Mary-Woods   Franklin   7:00 PM
  Rose-Hulman   Marian (Ind.)   7:00 PM
Thu., Sep. 11 Oberlin   Defiance   4:00 PM
Sat., Sep. 13 Marietta   Bluffton   12:00 PM
  Webster   Rose-Hulman   1:00 PM
  Ohio Northern   Transylvania   1:00 PM
  Mt. St. Joseph   Muskingum   1:00 PM
  Anderson (Ind.)   Heidelberg   2:00 PM
  Earlham   Spalding   2:00 PM
  Defiance   Rochester (Mich.)   4:00 PM
Sun., Sep. 14 Manchester   Thomas More   2:00 PM
  Rose-Hulman   Ill. Wesleyan   2:00 PM
Tue., Sep. 16 Spalding   Anderson (Ind.)   7:00 PM
Wed., Sep. 17 Manchester   Heidelberg   4:00 PM
  Wilmington (Ohio)   Earlham   4:00 PM
  Defiance   Kenyon   4:30 PM
  Bluffton   Mount Union   5:00 PM
  Hanover   Thomas More   5:00 PM
  Franklin   DePauw   7:00 PM
  Mt. St. Joseph   Oberlin   7:00 PM
Thu., Sep. 18 Transylvania   Wittenberg   7:00 PM
Fri., Sep. 19 Anderson (Ind.)   Illinois Tech   7:00 PM
  Homecoming Game
Sat., Sep. 20 Thomas More   Bluffton   12:00 PM
  Defiance   Wilmington (Ohio)   1:00 PM
  Otterbein   Manchester   2:00 PM
  Heidelberg   Earlham   2:00 PM
  Franklin   Fontbonne   2:00 PM
  Kenyon   Hanover   2:00 PM
  Transylvania   Ill. Wesleyan   2:00 PM
Sun., Sep. 21 Franklin   Webster   1:00 PM
  Rose-Hulman   Centre   2:00 PM
  Anderson (Ind.)   Concordia (Mich.)   2:00 PM
  Mt. St. Joseph   Blackburn   4:00 PM
Wed., Sep. 24 Grace Bible (MI)   Bluffton   TBA
  Denison   Earlham   4:00 PM
  Heidelberg   Mt. St. Joseph   5:30 PM
  Spalding   Franklin   7:00 PM
Sat., Sep. 27 Franklin   Millikin   12:30 PM
  Defiance   Baldwin Wallace   1:00 PM
  Wilmington (Ohio)   Manchester   1:00 PM
  Emory   Transylvania   1:00 PM
  Bluffton   Waynesburg   2:00 PM
  Hanover   Sewanee   2:00 PM
  North Park   Rose-Hulman   3:00 PM
  St. Mary-Woods   Anderson (Ind.)   3:30 PM
  Earlham   Capital   4:00 PM
Sun., Sep. 28 Muskingum   Defiance   2:00 PM
Mon., Sep. 29 Transylvania   Thomas More   4:00 PM
Tue., Sep. 30 Heidelberg   Bluffton   4:00 PM
  Manchester   Wittenberg   7:00 PM
 
October
Wed., Oct. 01 St. Mary-Woods   Rose-Hulman   7:00 PM
  Transylvania   Centre   7:00 PM
Sat., Oct. 04 Manchester   Transylvania   1:00 PM
  Rose-Hulman   Defiance   1:00 PM
  Anderson (Ind.)   Earlham   1:00 PM
  Bluffton   Hanover   1:00 PM
  Mt. St. Joseph   Franklin   5:00 PM
Tue., Oct. 07 Hanover   Earlham   4:00 PM
  Rose-Hulman   Mt. St. Joseph   7:30 PM
Wed., Oct. 08 Defiance   Manchester   4:00 PM
  Franklin   Transylvania   7:00 PM
  Bluffton   Anderson (Ind.)   7:00 PM
Sat., Oct. 11 Manchester   Hanover   1:00 PM
  Transylvania   Rose-Hulman   1:00 PM
  Anderson (Ind.)   Mt. St. Joseph   1:00 PM
  Earlham   Bluffton   1:00 PM
  Defiance   Franklin   6:00 PM
Tue., Oct. 14 Manchester   Bluffton   3:30 PM
  Rose-Hulman   Franklin   7:00 PM
  Earlham   Transylvania   7:00 PM
Wed., Oct. 15 Anderson (Ind.)   Defiance   2:00 PM
  Mt. St. Joseph   Hanover   4:00 PM
Sat., Oct. 18 Defiance   Transylvania   12:00 PM
  Rose-Hulman   Manchester   1:00 PM
  Franklin   Bluffton   1:00 PM
  Hanover   Anderson (Ind.)   1:00 PM
  Mt. St. Joseph   Earlham   1:00 PM
Tue., Oct. 21 Bluffton   Defiance   3:30 PM
  Hanover   Franklin   7:00 PM
Wed., Oct. 22 Earlham   Rose-Hulman   5:30 PM
  Manchester   Anderson (Ind.)   7:00 PM
Thu., Oct. 23 Transylvania   Mt. St. Joseph   7:30 PM
Sat., Oct. 25 Rose-Hulman   Hanover   1:00 PM
  Manchester   Earlham   1:00 PM
  Franklin   Anderson (Ind.)   1:00 PM
  Transylvania   Bluffton   1:00 PM
  Defiance   Mt. St. Joseph   2:00 PM
Tue., Oct. 28 Franklin   Manchester   3:30 PM
  Mt. St. Joseph   Bluffton   3:30 PM
Wed., Oct. 29 Transylvania   Hanover   3:30 PM
  Defiance   Earlham   4:00 PM
  Anderson (Ind.)   Rose-Hulman   5:30 PM
 
November
Sat., Nov. 01 Bluffton   Rose-Hulman   12:00 PM
  Mt. St. Joseph   Manchester   1:00 PM
  Hanover   Defiance   1:00 PM
  Earlham   Franklin   1:00 PM
  Anderson (Ind.)   Transylvania   2:00 PM