2010 HCAC Women's Soccer Schedule

Wed., September 01
Bluffton 0
Rochester (Mich.) 1
Final
Bluffton
0
Rochester (Mich.)
1
- 2nd 1 2 T
Bluffton (0-1) 0 0 0
Rochester (Mich.) (1-0) 0 1 1
St. Mary-Woods 3
Anderson 0
Final
St. Mary-Woods
3
Anderson
0
Final 1 2 T
St. Mary-Woods (1-0) 2 1 3
Anderson (0-1) 0 0 0
Thomas More 1
Earlham 0
Final
Thomas More
1
Earlham
0
Final 1 2 T
Thomas More (1-0) 1 0 1
Earlham (0-1) 0 0 0
Spalding 1
Franklin 2
Final
Spalding
1
Franklin
2
Final 1 2 T
Spalding (0-1) 0 1 1
Franklin (1-0) 1 1 2
Hanover 0
Capital 2
Final
Hanover
0
Capital
2
- 2nd 1 2 T
Hanover (0-1) 0 0 0
Capital (1-0) 2 0 2
DePauw 4
Rose-Hulman 0
Final
DePauw
4
Rose-Hulman
0
Final 1 2 T
DePauw (1-0) 3 1 4
Rose-Hulman (0-1) 0 0 0
Transylvania 2
Kenyon 1
Final - OT
Transylvania
2
Kenyon
1
Final 1 2 OT T
Transylvania (1-0-0) 1 0 1 2
Kenyon (0-1-0) 0 1 0 1
Mount St. Joseph 1
Wittenberg 3
Mount St. Joseph
1
Wittenberg
3
Final 1 2 T
Mount St. Joseph (0-1) 0 1 1
Wittenberg (1-0) 1 2 3
Thu., September 02
Goshen 2
Manchester 1
Final
Goshen
2
Manchester
1
- 2nd 1 2 T
Goshen (1-0) 1 1 2
Manchester (0-1) 0 1 1
Fri., September 03
Greenville 1
Defiance 0
Final
Defiance Tournament
Greenville
1
Defiance
0
90:00 - 2nd 1 2 T
Greenville (2-0) 0 1 1
Defiance (0-1) 0 0 0
Asbury 1
Transylvania 4
Final
Centre Soccer Showcase @ Centre College
Asbury
1
Transylvania
4
Final 1 2 T
Asbury (0-4) 0 1 1
Transylvania (2-0) 2 2 4
Sat., September 04
Waynesburg 0
Defiance 2
Final
Waynesburg
0
Defiance
2
90:00 - 2nd 1 2 T
Waynesburg (0-2-1) 0 0 0
Defiance (1-1) 1 1 2
Grace Bible (MI) 0
Bluffton 10
Final
Grace Bible (MI)
0
Bluffton
10
Final 1 2 T
Grace Bible (MI) (0-2) 0 0 0
Bluffton (1-1) 4 6 10
Thomas More 6
Anderson 0
Final
Thomas More
6
Anderson
0
Final 1 2 T
Thomas More (1-0) 1 5 6
Anderson (0-1) 0 0 0
Mount St. Joseph 0
Adrian 3
Final
@ Marietta, Ohio
Mount St. Joseph
0
Adrian
3
Final 1 2 T
Mount St. Joseph (0-2) 0 0 0
Adrian (1-1) 2 1 3
Hanover 5
St. Mary-Woods 0
Final
Hanover
5
St. Mary-Woods
0
- 2nd 1 2 T
Hanover (1-1) 3 2 5
St. Mary-Woods (0-1) 0 0 0
Rose-Hulman 1
Albion 4
Final
@ Kalamazoo, Mich.
Rose-Hulman
1
Albion
4
Final 1 2 T
Rose-Hulman (0-2) 0 1 1
Albion (1-1) 2 2 4
Franklin 4
Eureka 1
Final
Franklin
4
Eureka
1
- 2nd 1 2 T
Franklin (2-0-0) 2 2 4
Eureka (0-0-2) 1 0 1
Manchester 5
Trine 2
Final
Manchester
5
Trine
2
Final 1 2 T
Manchester (1-1) 1 4 5
Trine (0-2) 1 1 2
Sun., September 05
Mount St. Joseph 2
Marietta 0
Final
Mount St. Joseph
2
Marietta
0
Final 1 2 T
Mount St. Joseph (1-2) 1 1 2
Marietta (0-2) 0 0 0
Transylvania 2
Wooster 1
Final
Centre Soccer Showcase @ Danville, Ky.
Transylvania
2
Wooster
1
Final 1 2 T
Transylvania (3-0) 1 1 2
Wooster (1-2) 1 0 1
Earlham 1
Ohio Northern 0
Final
Earlham
1
Ohio Northern
0
Final 1 2 T
Earlham (1-1-0) 1 0 1
Ohio Northern (1-1-0) 0 0 0
Franklin 4
Knox 2
Final
Franklin
4
Knox
2
- 2nd 1 2 T
Franklin (3-0-0) 0 4 4
Knox (1-2-0) 0 2 2
Rose-Hulman 0
Kalamazoo 2
Final
@ Albion
Rose-Hulman
0
Kalamazoo
2
Final 1 2 T
Rose-Hulman (0-3) 0 0 0
Kalamazoo (2-0) 2 0 2
Tue., September 07
Capital 7
Anderson 0
Final
Capital
7
Anderson
0
Final 1 2 T
Capital (1-0) 4 3 7
Anderson (0-1) 0 0 0
Principia 5
Rose-Hulman 1
Final
Principia
5
Rose-Hulman
1
Final 1 2 T
Principia (1-1) 3 2 5
Rose-Hulman (0-4) 0 1 1
Manchester 0
Ind. Wesleyan 6
Final
Manchester
0
Ind. Wesleyan
6
- 2nd 1 2 T
Manchester (1-2) 0 0 0
Ind. Wesleyan (4-0) 2 4 6
Wed., September 08
Marian (Ind.) 0
Hanover 2
Final
Marian (Ind.)
0
Hanover
2
Final 1 2 T
Marian (Ind.) (3-1) 0 0 0
Hanover (2-1) 1 1 2
Earlham 6
Denison 4
Earlham
6
Denison
4
Final 1 2 T
Earlham (2-1-0) 1 5 6
Denison (2-1-1) 1 3 4
Wilmington (Ohio) 1
Mount St. Joseph 1
Final - 2OT
Wilmington (Ohio)
1
Mount St. Joseph
1
Final 1 2 OT 2OT T
Wilmington (Ohio) (2-1-1) 1 0 0 0 1
Mount St. Joseph (1-2-1) 1 0 0 0 1
Thu., September 09
Robert Morris 0
Anderson 2
Final
Robert Morris
0
Anderson
2
Final 1 2 T
Robert Morris (0-1) 0 0 0
Anderson (1-0) 0 2 2
St. Mary-Woods 3
Franklin 2
Final
St. Mary-Woods
3
Franklin
2
90:00 - 2nd 1 2 T
St. Mary-Woods (2-1-0) 3 0 3
Franklin (3-1-0) 1 1 2
Fri., September 10
Manchester 1
Hiram 5
Final
Manchester
1
Hiram
5
- 2nd 1 2 T
Manchester (1-3) 0 1 1
Hiram (2-2) 4 1 5
Bluffton 0
East. Mennonite 1
Final
Menno Soccer Classic @ Lansdale, PA
Bluffton
0
East. Mennonite
1
Final 1 2 T
Bluffton (1-2) 0 0 0
East. Mennonite (1-2-1) 0 1 1
Sat., September 11
Earlham 0
Carnegie Mellon 1
Final
Earlham
0
Carnegie Mellon
1
Final 1 2 T
Earlham (2-2-0) 0 0 0
Carnegie Mellon (2-2-0) 1 0 1
Goshen 0
Bluffton 1
Final
@ Lansdale, Penn.
Goshen
0
Bluffton
1
Final 1 2 T
Goshen (1-2) 0 0 0
Bluffton (2-2) 0 1 1
Marietta 3
Defiance 2
Final
Marietta
3
Defiance
2
90:00 - 2nd 1 2 T
Marietta (1-3) 2 1 3
Defiance (1-2) 0 2 2
Olivet 2
Hanover 0
Olivet
2
Hanover
0
Final 1 2 T
Olivet (4-1) 0 2 2
Hanover (2-2) 0 0 0
Heidelberg 1
Mount St. Joseph 0
Final
Heidelberg
1
Mount St. Joseph
0
Final 1 2 T
Heidelberg (2-2) 0 1 1
Mount St. Joseph (1-3-1) 0 0 0
Manchester 0
Wooster 6
Manchester
0
Wooster
6
- 2nd 1 2 T
Manchester (1-4) 0 0 0
Wooster (3-2) 2 4 6
Muskingum 3
Anderson 1
Final
Muskingum
3
Anderson
1
Final 1 2 T
Muskingum (1-0) 2 1 3
Anderson (0-1) 1 0 1
Berry 0
Transylvania 1
Final
Glenn Hyundai College Showcase
Berry
0
Transylvania
1
Final 1 2 T
Berry (0-2) 0 0 0
Transylvania (4-0) 1 0 1
Sun., September 12
Johns Hopkins 6
Earlham 0
Final
@ Carnegie Mellon
Johns Hopkins
6
Earlham
0
Final 1 2 T
Johns Hopkins (4-1-0) 5 1 6
Earlham (2-3-0) 0 0 0
Ohio Wesleyan 1
Hanover 0
Final
Ohio Wesleyan
1
Hanover
0
Final 1 2 T
Ohio Wesleyan (2-1-2) 1 0 1
Hanover (2-3) 0 0 0
Millikin 4
Franklin 0
Final
Millikin
4
Franklin
0
30:00 - 2nd 1 2 T
Millikin (3-1-0) 3 1 4
Franklin (3-2-0) 0 0 0
Muskingum 1
Rose-Hulman 5
Final
Muskingum
1
Rose-Hulman
5
Final 1 2 T
Muskingum (1-4) 1 0 1
Rose-Hulman (1-4) 4 1 5
Spalding 0
Transylvania 10
Final
Glenn Hyundai College Showcase
Spalding
0
Transylvania
10
90:00 - 2nd 1 2 T
Spalding (1-2) 0 0 0
Transylvania (5-0) 6 4 10
Mon., September 13
Mount St. Joseph 1
Capital 1
Final - 2OT
Mount St. Joseph
1
Capital
1
Final 1 2 OT 2OT T
Mount St. Joseph (1-2-2) 0 1 0 0 1
Capital (3-0-2) 0 1 0 0 1
Tue., September 14
Trine 1
Defiance 1
Final
Trine
1
Defiance
1
Final 1 2 OT 2OT T
Trine (1-4-1) 0 1 0 0 1
Defiance (1-2-1) 0 1 0 0 1
Wed., September 15
Chicago 11
Anderson 0
Chicago
11
Anderson
0
Final 1 2 T
Chicago (1-0) 8 3 11
Anderson (0-1) 0 0 0
Olivet 3
Manchester 0
Olivet
3
Manchester
0
- 2nd 1 2 T
Olivet (5-1) 1 2 3
Manchester (1-5) 0 0 0
Bluffton 3
Muskingum 1
Final
Bluffton
3
Muskingum
1
- 2nd 1 2 T
Bluffton (3-2) 1 2 3
Muskingum (1-5) 0 1 1
Centre 0
Transylvania 1
Centre
0
Transylvania
1
Final 1 2 T
Centre (4-1) 0 0 0
Transylvania (6-0) 1 0 1
Fri., September 17
Manchester 0
Wittenberg 4
Manchester
0
Wittenberg
4
Final 1 2 T
Manchester (1-6) 0 0 0
Wittenberg (5-2) 3 1 4
Sat., September 18
Huntington 2
Bluffton 1
Final - OT
Huntington
2
Bluffton
1
Final 1 2 OT T
Huntington (4-3) 1 0 1 2
Bluffton (3-3) 0 1 0 1
Centre 1
Hanover 0
Centre
1
Hanover
0
Final 1 2 T
Centre (5-1) 0 1 1
Hanover (2-4) 0 0 0
Trine 3
Anderson 2
Final
Trine
3
Anderson
2
Final 1 2 T
Trine (1-0) 1 2 3
Anderson (0-1) 2 0 2
Albion 0
Earlham 3
Final
Albion
0
Earlham
3
Final 1 2 T
Albion (1-6-1) 0 0 0
Earlham (3-3) 2 1 3
Rose-Hulman 0
Webster 1
Final
Rose-Hulman
0
Webster
1
Final 1 2 T
Rose-Hulman (1-5) 0 0 0
Webster (3-3) 0 1 1
Denison 1
Transylvania 0
Denison
1
Transylvania
0
Final 1 2 T
Denison (4-2-2) 1 0 1
Transylvania (6-1) 0 0 0
Defiance 1
Rochester (Mich.) 1
Final - 2OT
Defiance
1
Rochester (Mich.)
1
- 2OT 1 2 OT 2OT T
Defiance (1-2-2) 0 1 0 0 1
Rochester (Mich.) (4-4-1) 1 0 0 0 1
Sun., September 19
Centre 4
Mount St. Joseph 0
Centre
4
Mount St. Joseph
0
Final 1 2 T
Centre (6-1) 2 2 4
Mount St. Joseph (1-4-2) 0 0 0
Westminster (Mo.) 0
Hanover 3
Final
Westminster (Mo.)
0
Hanover
3
Final 1 2 T
Westminster (Mo.) (3-4) 0 0 0
Hanover (3-4) 0 3 3
Franklin 1
Trine 2
Final
Franklin
1
Trine
2
Final 1 2 T
Franklin (3-3) 0 1 1
Trine (3-4-1) 1 1 2
Tue., September 21
St. Mary's (Ind.) 0
Manchester 2
Final
St. Mary's (Ind.)
0
Manchester
2
- 2nd 1 2 T
St. Mary's (Ind.) (1-8) 0 0 0
Manchester (2-6) 0 2 2
Bluffton 1
Olivet 2
Bluffton
1
Olivet
2
Final 1 2 T
Bluffton (3-4) 1 0 1
Olivet (7-1-1) 1 1 2
Ohio Northern 4
Mount St. Joseph 0
Final
Ohio Northern
4
Mount St. Joseph
0
Final 1 2 T
Ohio Northern (4-3) 2 2 4
Mount St. Joseph (1-5-2) 0 0 0
Wed., September 22
Alma 2
Defiance 1
Final
Alma
2
Defiance
1
Final 1 2 T
Alma (6-3) 1 1 2
Defiance (1-3-2) 1 0 1
Hanover 1
Thomas More 1
Final
Hanover
1
Thomas More
1
Final 1 2 T
Hanover (3-4-1) 0 1 1
Thomas More (4-0-2) 0 1 1
Anderson 0
Cincinnati Christian 2
Final
Anderson
0
Cincinnati Christian
2
Final 1 2 T
Anderson (2-5-1) 0 0 0
Cincinnati Christian (5-2-1) 2 0 2
Earlham 0
Wittenberg 0
Final - 2OT
Earlham
0
Wittenberg
0
Final 1 2 OT 2OT T
Earlham (3-3-1) 0 0 0 0 0
Wittenberg (4-2-1) 0 0 0 0 0
Maryville (Tenn.) 2
Transylvania 2
Final - 2OT
Maryville (Tenn.)
2
Transylvania
2
Final 1 2 OT 2OT T
Maryville (Tenn.) (1-4-1) 1 1 0 0 2
Transylvania (6-1-1) 1 1 0 0 2
Rose-Hulman 2
Marian (Ind.) 1
Final - 2OT
Rose-Hulman
2
Marian (Ind.)
1
Final 1 2 OT 2OT T
Rose-Hulman (2-5) 0 1 0 1 2
Marian (Ind.) (5-2) 1 0 0 0 1
Sat., September 25
Earlham 6
Oberlin 0
Final
Earlham
6
Oberlin
0
Final 1 2 T
Earlham (4-3-1) 4 2 6
Oberlin (1-8-0) 0 0 0
Final
Bluffton
0
Mount St. Joseph
1
Final 1 2 T
Bluffton (3-5, 0-1 HCAC) 0 0 0
Mount St. Joseph (2-5-2, 1-0 HCAC) 1 0 1
Final
Anderson
1
Defiance
2
Final 1 2 T
Anderson (1-8, 0-1 HCAC) 1 0 1
Defiance (2-3-2, 1-0 HCAC) 1 1 2
Final
Hanover
3
Rose-Hulman
1
Final 1 2 T
Hanover (4-4-1, 1-0 HCAC) 2 1 3
Rose-Hulman (2-6, 0-1 HCAC) 0 1 1
Final
Manchester
0
Transylvania
5
Final 1 2 T
Manchester (2-7, 0-1 HCAC) 0 0 0
Transylvania (7-1-1, 1-0 HCAC) 4 1 5
Sun., September 26
Franklin 0
St. Mary's (Ind.) 3
Final
Franklin
0
St. Mary's (Ind.)
3
Final 1 2 T
Franklin (3-4-0) 0 0 0
St. Mary's (Ind.) (2-8-0) 2 1 3
Rose-Hulman 1
Millikin 5
Final
Rose-Hulman
1
Millikin
5
Final 1 2 T
Rose-Hulman (2-7) 1 0 1
Millikin (6-1-1) 3 2 5
Tue., September 28
Spalding 0
Anderson 3
Final
Spalding
0
Anderson
3
Final 1 2 T
Spalding (0-2) 0 0 0
Anderson (2-8) 3 0 3
Oberlin 3
Bluffton 2
Final
Oberlin
3
Bluffton
2
Final 1 2 T
Oberlin (2-8) 0 3 3
Bluffton (3-6) 1 1 2
Midway 0
Hanover 9
Final
Midway
0
Hanover
9
Final 1 2 T
Midway (2-4) 0 0 0
Hanover (5-4-1) 6 3 9
Defiance 0
Heidelberg 1
Final
Defiance
0
Heidelberg
1
Final 1 2 T
Defiance (2-4-2) 0 0 0
Heidelberg (7-3) 1 0 1
Wed., September 29
Capital 2
Manchester 0
Final
Capital
2
Manchester
0
- 2nd 1 2 T
Capital (4-3-3) 0 2 2
Manchester (2-8) 0 0 0
Wilmington (Ohio) 0
Earlham 2
Final
Wilmington (Ohio)
0
Earlham
2
Final 1 2 T
Wilmington (Ohio) (5-3-1) 0 0 0
Earlham (5-3-1) 0 2 2
Transylvania 2
Wittenberg 3
Final - OT
Transylvania
2
Wittenberg
3
Final 1 2 OT T
Transylvania (7-2-1) 1 1 0 2
Wittenberg (8-2-1) 0 2 1 3
Mount St. Joseph 0
Thomas More 4
Final
Mount St. Joseph
0
Thomas More
4
Final 1 2 T
Mount St. Joseph (2-5-2) 0 0 0
Thomas More (5_0-3) 3 1 4
Ill. Wesleyan 6
Rose-Hulman 0
Final
Ill. Wesleyan
6
Rose-Hulman
0
Final 1 2 T
Ill. Wesleyan (11-0) 3 3 6
Rose-Hulman (2-8) 0 0 0
Sat., October 02
Final
Defiance
0
Hanover
1
Final 1 2 T
Defiance (2-5-2;1-1 HCAC) 0 0 0
Hanover (6-4-1;2-0 HCAC) 0 1 1
Final
Franklin
0
Manchester
2
- 2nd 1 2 T
Franklin (3-5, 0-1 HCAC) 0 0 0
Manchester (3-8, 1-1 HCAC) 0 2 2
Final
Transylvania
4
Bluffton
0
Final 1 2 T
Transylvania (8-2-1, 2-0 HCAC) 2 2 4
Bluffton (3-7, 0-2 HCAC) 0 0 0
Final
Mount St. Joseph
4
Rose-Hulman
1
Final 1 2 T
Mount St. Joseph (3-6-2, 2-0 HCAC) 0 4 4
Rose-Hulman (2-9-0, 0-2 HCAC) 0 1 1
Final
Anderson
1
Earlham
5
Final 1 2 T
Anderson (2-9, 0-2) 0 1 1
Earlham (6-3-1, 1-0) 2 3 5
Tue., October 05
Final
Franklin
0
Anderson
1
Final 1 2 T
Franklin (0-1) 0 0 0
Anderson (2-9) 0 1 1
Ohio Northern 4
Manchester 1
Final
Ohio Northern
4
Manchester
1
- 2nd 1 2 T
Ohio Northern (7-4) 1 3 4
Manchester (3-9) 0 1 1
Defiance 1
Marygrove 0
Final
Defiance
1
Marygrove
0
- 2nd 1 2 T
Defiance (3-5-2; 1-1 HCAC) 1 0 1
Marygrove (3-6) 0 0 0
Wed., October 06
Final
Earlham
3
Bluffton
1
Final 1 2 T
Earlham (7-3-1, 2-0 HCAC) 2 1 3
Bluffton (3-8, 0-3 HCAC) 0 1 1
St. Mary-Woods 0
Rose-Hulman 3
Final
St. Mary-Woods
0
Rose-Hulman
3
Final 1 2 T
St. Mary-Woods (5-5) 0 0 0
Rose-Hulman (3-9) 1 2 3
Sat., October 09
Final - 2OT
Hanover
1
Manchester
0
- 2OT 1 2 OT 2OT T
Hanover (7-4-1, 3-0 HCAC) 0 0 0 1 1
Manchester (3-10, 1-2 HCAC) 0 0 0 0 0
Final
Mount St. Joseph
0
Earlham
4
Final 1 2 T
Mount St. Joseph (3-7-2, 2-1) 0 0 0
Earlham (8-3-1, 3-0) 0 4 4
Final
Bluffton
4
Anderson
0
Final 1 2 T
Bluffton (1-3) 2 2 4
Anderson (1-2) 0 0 0
Final - OT
Franklin
1
Defiance
1
Final 1 2 OT 2OT T
Franklin (3-6-1; 0-2-1 HCAC) 1 0 0 0 1
Defiance (3-5-3; 1-1-1 HCAC) 1 0 0 0 1
Final
Rose-Hulman
1
Transylvania
4
Final 1 2 T
Rose-Hulman (3-10 0-3 HCAC) 1 0 1
Transylvania (9-2-1, 3-0 HCAC) 2 2 4
Mon., October 11
Ohio Christian 0
Anderson 4
Final
Ohio Christian
0
Anderson
4
Final 1 2 T
Ohio Christian (4-8) 0 0 0
Anderson (4-10;1-3) 2 2 4
Tue., October 12
Cincinnati Christian 0
Bluffton 0
Final - 2OT
Cincinnati Christian
0
Bluffton
0
Final 1 2 OT 2OT T
Cincinnati Christian (6-6-2) 0 0 0 0 0
Bluffton (4-8-1) 0 0 0 0 0
Final
Transylvania
0
Earlham
1
Final 1 2 T
Transylvania (9-3-1, 3-1) 0 0 0
Earlham (9-3-1, 4-0) 0 1 1
Final
Manchester
0
Defiance
2
Final 1 2 T
Manchester (3-11; 1-3 HCAC) 0 0 0
Defiance (4-5-3; 2-1-1 HCAC) 1 1 2
Wed., October 13
Final
Hanover
0
Mount St. Joseph
1
Final 1 2 OT 2OT T
Hanover (7-5-1, 3-1 HCAC) 0 0 0 0 0
Mount St. Joseph (4-7-2. 3-1 HCAC) 0 0 0 1 1
Final
Rose-Hulman
5
Franklin
1
Final 1 2 T
Rose-Hulman (4-10, 1-3 HCAC) 4 1 5
Franklin (3-7-1, 0-3 HCAC) 0 1 1
Sat., October 16
Final
Rose-Hulman
1
Manchester
0
Final 1 2 T
Rose-Hulman (5-10, 2-3 HCAC) 1 0 1
Manchester (3-12, 1-4 HCAC) 0 0 0
Final
Mount St. Joseph
4
Anderson
0
Final 1 2 T
Mount St. Joseph (4-1;5-7-2) 3 1 4
Anderson (1-4;4-11) 0 0 0
Final - OT
Earlham
0
Hanover
1
Final 1 2 OT T
Earlham (9-4-1; 4-1 HCAC) 0 0 0 0
Hanover (8-5-1; 4-1 HCAC) 0 0 1 1
Final
Defiance
2
Transylvania
7
Final 1 2 T
Defiance (4-6-3, 2-2-1 HCAC) 1 1 2
Transylvania (10-3-1, 4-1 HCAC) 3 4 7
Final
Franklin
0
Bluffton
4
Final 1 2 T
Franklin (3-8-1, 0-4-1 HCAC) 0 0 0
Bluffton (5-8-1, 2-3 HCAC) 2 2 4
Tue., October 19
Final
Earlham
2
Defiance
0
Final 1 2 T
Earlham (10-4-1; 5-1 HCAC) 1 1 2
Defiance (4-6-3; 2-3-1 HCAC) 0 0 0
Final
Anderson
1
Rose-Hulman
2
Final 1 2 T
Anderson (4-12, 1-5 HCAC) 0 1 1
Rose-Hulman (6-10, 3-3 HCAC) 1 1 2
Final
Mount St. Joseph
2
Franklin
0
90:00 - 2nd 1 2 T
Mount St. Joseph (6-7-2,(5-1)) 2 0 2
Franklin (3-9-1,(0-5-1)) 0 0 0
Wed., October 20
Final
Manchester
0
Bluffton
1
Final 1 2 T
Manchester (3-13, 1-5 HCAC) 0 0 0
Bluffton (6-8-1, 3-3 HCAC) 0 1 1
Final
Hanover
0
Transylvania
1
Final 1 2 T
Hanover (8-6-1, 4-2) 0 0 0
Transylvania (11-3-1, 5-1) 0 1 1
Sat., October 23
Final
Manchester
0
Earlham
6
Final 1 2 T
Manchester (3-14, 1-6) 0 0 0
Earlham (11-4-1, 6-1) 3 3 6
Final
Bluffton
2
Rose-Hulman
0
Final 1 2 T
Bluffton (7-8-1, 4-3 HCAC) 0 2 2
Rose-Hulman (6-11, 3-4 HCAC) 0 0 0
Final
Transylvania
5
Franklin
0
Final 1 2 T
Transylvania (12-3-1, 6-1 HCAC) 2 3 5
Franklin (3-10-1, 0-6-1 HCAC) 0 0 0
Final
Hanover
2
Anderson
0
Final 1 2 T
Hanover (5-2;9-6-1) 1 1 2
Anderson (1-6;4-13) 0 0 0
Final
Defiance
1
Mount St. Joseph
3
Final 1 2 T
Defiance (4-8-3, 2-4-1 HCAC) 0 1 1
Mount St. Joseph (7-7-2, 6-1 HCAC) 2 1 3
Wed., October 27
Final - 2OT
Defiance
2
Bluffton
2
Final 1 2 OT 2OT T
Defiance (4-8-4, 2-4-2 HCAC) 0 2 0 0 2
Bluffton (7-8-2, 4-3-1 HCAC) 2 0 0 0 2
Final - 2OT
Manchester
0
Anderson
0
Final 1 2 OT 2OT T
Manchester () 0 0 0 0 0
Anderson (4-13-1,1-6-1 HCAC) 0 0 0 0 0
Final
Franklin
0
Hanover
1
Final 1 2 T
Franklin (3-11-1;0-7-1 HCAC) 0 0 0
Hanover (10-6-1; 6-2 HCAC) 1 0 1
Final
Rose-Hulman
0
Earlham
3
Final 1 2 T
Rose-Hulman (6-12, 3-5) 0 0 0
Earlham (12-4-1, 7-1) 2 1 3
Final
Transylvania
3
Mount St. Joseph
0
Final 1 2 T
Transylvania (13-3-1, 7-1 HCAC) 0 3 3
Mount St. Joseph (7-8-2, 6-2 HCAC) 0 0 0
Fri., October 29
Earlham 0
DePauw 2
Final
Earlham
0
DePauw
2
Final 1 2 T
Earlham (12-5-1) 0 0 0
DePauw (10-5) 1 1 2
Sat., October 30
Final
Mount St. Joseph
1
Manchester
0
- 2nd 1 2 T
Mount St. Joseph (8-8-2, 7-2 HCAC) 1 0 1
Manchester (3-15-1, 1-7-1) 0 0 0
Final
Bluffton
0
Hanover
1
Final 1 2 T
Bluffton (7-9-2; 4-4-1 HCAC) 0 0 0
Hanover (11-6-1; 7-2 HCAC) 1 0 1
Final
Rose-Hulman
2
Defiance
1
Final 1 2 T
Rose-Hulman (6-12; 3-5 HCAC) 0 2 2
Defiance (4-8-4; 2-4-2 HCAC) 1 0 1
Final
Anderson
0
Transylvania
4
Final 1 2 T
Anderson (4-14-1, 1-7-1) 0 0 0
Transylvania (14-3-1, 8-1) 1 3 4
Sun., October 31
Final
Earlham
3
Franklin
0
90:00 - 2nd 1 2 T
Earlham (13-5-1, 8-1 HCAC) 2 1 3
Franklin (3-12-1, 0-8-1 HCAC) 0 0 0
Tue., November 02
Final
HCAC AQ Tournament Semifinal
Hanover
0
Earlham
3
Final 1 2 T
Hanover (11-7-1) 0 0 0
Earlham (14-5-1) 3 0 3
Final
HCAC AQ Tournament Semifinal
Mount St. Joseph
0
Transylvania
5
Final 1 2 T
Mount St. Joseph (8-9-2) 0 0 0
Transylvania (15-3-1) 3 2 5
Sat., November 06
Final
HCAC AQ Tournament Championship
Transylvania
2
Earlham
0
Final 1 2 T
Transylvania (16-3-1) 1 1 2
Earlham (14-6-1) 0 0 0
Sat., November 13
Transylvania 0
Lynchburg 1
Final
NCAA Tournament First Round @ Emory University- Atlanta, Ga.
Transylvania
0
Lynchburg
1
Final 1 2 T
Transylvania (16-4-1) 0 0 0
Lynchburg (18-2-2) 1 0 1