2019 Softball Schedule/Results

Fri., February 22
Franklin 10
Indiana Tech 15
Final
@ Westfield, Ind.
Franklin
10
Indiana Tech
15
Final R H E
Franklin (0-1) 10 11 5
Indiana Tech (2-1) 15 14 3
Sat., February 23
Birmingham Southern
Franklin
Cancelled
@ Maryville, Tenn.
Dallas 2
Mount St. Joseph 3
Final
@ Montgomery, Ala.
Dallas
2
Mount St. Joseph
3
Final R H E
Dallas (3-3) 2 3 0
Mount St. Joseph (1-0) 3 6 0
Franklin
Maryville (TN)
Cancelled
Mount St. Joseph 5
Huntingdon 2
Final
Montgomery, Alabama
Mount St. Joseph
5
Huntingdon
2
Final R H E
Mount St. Joseph (2-0) 5 14 1
Huntingdon (5-2) 2 6 2
Sun., February 24
Franklin
Birmingham Southern
Cancelled
@ Maryville, Tenn.
Mount St. Joseph 7
Dallas 5
Final - 8 innings
@ Montgomery, Ala.
Mount St. Joseph
7
Dallas
5
Final (8) R H E
Mount St. Joseph (3-0) 7 7 4
Dallas (3-4) 5 15 4
Franklin
Maryville (TN)
Cancelled
Hanover 4
Cabrini 5
Final
Clermont, Fla. @ Clermont, Fla.
Hanover
4
Cabrini
5
Final R H E
Hanover (0-1) 4 5 4
Cabrini (2-0) 5 7 1
Northern Vermont-Johnson 0
Hanover 19
Final - 5 innings
Clermont, Florida @ Clermont, Fla.
Northern Vermont-Johnson
0
Hanover
19
Final R H E
Northern Vermont-Johnson (0-2) 0 1 6
Hanover (1-1) 19 8 0
Mount St. Joseph 1
Huntingdon 3
Final
Montgomery, Alabama
Mount St. Joseph
1
Huntingdon
3
Final R H E
Mount St. Joseph (3-1) 1 8 1
Huntingdon (7-3) 3 5 1
Mon., February 25
Rose-Hulman 0
Saint Mary's (Minn.) 1
Final
Legends Way Ballfields @ Clermont, Fla.
Rose-Hulman
0
Saint Mary's (Minn.)
1
Final R H E
Rose-Hulman (0-1) 0 2 1
Saint Mary's (Minn.) (2-1) 1 4 0
Northern Vermont-Johnson 3
Rose-Hulman 14
Final - 5 innings
Clermont, Florida @ Clermont, FL
Northern Vermont-Johnson
3
Rose-Hulman
14
Final R H E
Northern Vermont-Johnson (0-3) 3 2 2
Rose-Hulman (1-1) 14 13 2
Alma 4
Hanover 6
Final
Clermont, Fla. @ Clermont, Fla.
Alma
4
Hanover
6
Final R H E
Alma (0-3) 4 7 1
Hanover (2-1) 6 12 2
Hanover 0
Neumann 9
Final - 5 innings
Legends Way Ballfields #3 @ Clermont, Fla.
Hanover
0
Neumann
9
Final R H E
Hanover (2-1-1) 0 4 2
Neumann (4-0) 9 9 0
Tue., February 26
Neumann 11
Rose-Hulman 3
Final - 5 innings
Legends Way Ballfields #1 @ Clermont, FL
Neumann
11
Rose-Hulman
3
Final R H E
Neumann (5-0) 11 14 1
Rose-Hulman (1-2) 3 6 4
Rose-Hulman 0
Capital 6
Final
@ Clermont, FL
Rose-Hulman
0
Capital
6
Final R H E
Rose-Hulman (1-3) 0 5 2
Capital (1-2) 6 7 0
Wed., February 27
Saint Mary's (Minn.) 0
Hanover 1
Final
Legends Way Ballfields @ Clermont, Fla.
Saint Mary's (Minn.)
0
Hanover
1
Final R H E
Saint Mary's (Minn.) (2-3) 0 4 2
Hanover (3-2) 1 4 0
Rose-Hulman 0
Northern Vermont-Johnson 7
Final
Clermont, Florida @ Clermont, FL
Rose-Hulman
0
Northern Vermont-Johnson
1
Final R H E
Rose-Hulman (1-4) 0 1 0
Northern Vermont-Johnson (1-5) 1 2 0
Hanover 2
MSOE 15
Final - 5 innings
@ Clermont, FL
Hanover
2
MSOE
15
Final R H E
Hanover (3-3) 2 5 0
MSOE (3-1) 15 13 0
Cabrini 2
Rose-Hulman 4
Final
@ Clermont, FL
Cabrini
2
Rose-Hulman
4
Final R H E
Cabrini (2-3) 2 6 0
Rose-Hulman (2-4) 4 8 1
Thu., February 28
Hanover 4
Alma 8
Final
@ Clermont, Fla.
Hanover
4
Alma
8
Final R H E
Hanover (3-4) 4 9 0
Alma (4-3) 8 10 1
Hanover 3
Saint Mary's (Minn.) 11
Final - 5 innings
Legends Way Ballfields @ Clermont, Fla.
Hanover
3
Saint Mary's (Minn.)
11
Final R H E
Hanover (0-0) 3 8 3
Saint Mary's (Minn.) (4-4) 11 12 1
Fri., March 01
Augustana (Ill.) 8
Rose-Hulman 3
Final
@ Clermont, FL
Augustana (Ill.)
8
Rose-Hulman
3
Final R H E
Augustana (Ill.) (6-2) 8 10 1
Rose-Hulman (2-5) 3 7 3
Rose-Hulman 0
Eastern Nazarene 8
Final - 5 innings
@ Clermont, FL
Rose-Hulman
0
Eastern Nazarene
8
Final R H E
Rose-Hulman (2-6) 0 2 1
Eastern Nazarene (1-0) 8 14 1
Sat., March 02
Defiance 7
Johnson & Wales (RI) 1
Final
@ Clermont, Fla.
Defiance
7
Johnson & Wales (RI)
1
Final R H E
Defiance (1-0) 7 7 0
Johnson & Wales (RI) (3-4) 1 3 3
Mount St. Joseph 0
Greensboro 3
Final
Birmingham, Alabama @ Birmingham, Ala.
Mount St. Joseph
0
Greensboro
3
Final R H E
Mount St. Joseph (3-2) 0 9 1
Greensboro (5-2) 3 4 0
Transylvania 5
Case Western Reserve 1
Final
Pio Classic
Transylvania
5
Case Western Reserve
1
Final R H E
Transylvania (1-0, 0-0) 5 10 0
Case Western Reserve (0-2, 0-0) 1 4 0
Augustana (Ill.) 9
Defiance 2
Final
@ Clermont, Fla.
Augustana (Ill.)
9
Defiance
2
Final R H E
Augustana (Ill.) (8-2) 9 13 1
Defiance (1-1) 2 9 1
Mount St. Joseph 9
Birmingham Southern 8
Final - 8 innings
Game 1
Mount St. Joseph
9
Birmingham Southern
8
Final (8) R H E
Mount St. Joseph (4-2) 9 11 1
Birmingham Southern (5-3) 8 7 3
Thomas More 5
Transylvania 11
Final
Pio Classic
Thomas More
5
Transylvania
11
Final R H E
Thomas More (1-1) 5 11 3
Transylvania (2-0) 11 8 2
Mount St. Joseph 1
Birmingham Southern 4
Final
Game 2
Mount St. Joseph
1
Birmingham Southern
4
Final R H E
Mount St. Joseph (4-3) 1 4 1
Birmingham Southern (6-3) 4 7 1
Sun., March 03
Bridgewater (Va.) 10
Defiance 6
Final
@ Clermont, Fla.
Bridgewater (Va.)
10
Defiance
6
Final R H E
Bridgewater (Va.) (3-0) 10 10 3
Defiance (1-2) 6 10 1
Bluffton 5
Saint Joseph's (Me.) 10
Final
Sunkissed Games - Note New Site @ Titusville, FLA
Bluffton
5
Saint Joseph's (Me.)
10
Final R H E
Bluffton (0-1) 5 12 1
Saint Joseph's (Me.) (1-0) 10 14 0
Mount St. Joseph
Greensboro
Cancelled
Birmingham, Alabama @ Birmingham-Southern
WPI 9
Bluffton 1
Final
Sunkissed Games @ Titusville, FL
WPI
9
Bluffton
1
Final R H E
WPI (2-0) 9 12 1
Bluffton (0-2) 1 3 4
Defiance 3
Bates 0
Final
@ Clermont, Fla.
Defiance
3
Bates
0
Final R H E
Defiance (2-2) 3 7 1
Bates (0-2) 0 2 2
Mon., March 04
Hood 10
Bluffton 1
Final - 5 innings
Sunkissed Games @ Plant City Fl
Hood
10
Bluffton
1
Final R H E
Hood (1-0) 10 12 1
Bluffton (0-3) 1 4 1
Defiance 5
Lebanon Valley 4
Final
@ Clermont, Fla.
Defiance
5
Lebanon Valley
4
Final R H E
Defiance (3-2) 5 11 0
Lebanon Valley (2-2) 4 8 0
Otterbein 4
Defiance 3
Final - 8 innings
@ Clermont, Fla.
Otterbein
4
Defiance
3
Final (8) R H E
Otterbein (4-0) 4 9 3
Defiance (3-3) 3 5 1
Bluffton 5
Heidelberg 3
Final
Sunkissed Games @ Plant City, Fla.
Bluffton
5
Heidelberg
3
Final R H E
Bluffton (0-3) 5 11 1
Heidelberg (1-1) 3 13 1
Wed., March 06
Simmons 2
Bluffton 10
Final - 6 innings
Sunkissed Games @ Plant City, Fla.
Simmons
2
Bluffton
10
Final R H E
Simmons (1-4) 2 8 1
Bluffton (2-3) 10 14 1
Bluffton 6
Saint Joseph's (Me.) 7
Final
Sunkissed Games @ Plant City, FL
Bluffton
6
Saint Joseph's (Me.)
7
Final R H E
Bluffton (2-4) 6 11 1
Saint Joseph's (Me.) (2-4) 7 16 3
Defiance 0
Eastern Nazarene 2
Final
@ Clermont, Fla.
Defiance
0
Eastern Nazarene
2
Final R H E
Defiance (3-4) 0 4 2
Eastern Nazarene (6-3) 2 5 1
Penn St.-Hazleton 4
Defiance 8
Final
@ Clermont, Fla.
Penn St.-Hazleton
4
Defiance
8
Final R H E
Penn St.-Hazleton (2-3) 4 5 3
Defiance (4-4) 8 9 1
Thu., March 07
Wittenberg 2
Defiance 6
Final
@ Clermont, Fla.
Wittenberg
2
Defiance
6
Final R H E
Wittenberg (2-2) 2 6 2
Defiance (4-4) 6 9 1
Bluffton 6
Muskingum 7
Final - 9 innings
Sunkissed Games @ Plant City, Fl
Bluffton
6
Muskingum
7
Final (9) R H E
Bluffton (2-5) 6 11 1
Muskingum (5-2) 7 11 2
Defiance 2
Roanoke 6
Final
@ Clermont, Fla.
Defiance
2
Roanoke
6
Final R H E
Defiance (5-4) 2 6 4
Roanoke (0-0) 6 6 0
Penn St.-Behrend 9
Bluffton 5
Final
Sunkissed Games @ Plant City, FL
Penn St.-Behrend
9
Bluffton
5
Final R H E
Penn St.-Behrend (4-2) 9 12 1
Bluffton (2-6) 5 10 1
Fri., March 08
Bluffton 2
St. John Fisher 8
Final
Sunkissed Games @ Plant City, FL
Bluffton
2
St. John Fisher
8
Final R H E
Bluffton (2-7) 2 4 1
St. John Fisher (4-2) 8 11 1
Defiance 2
Moravian 6
Final
@ Clermont, Fla.
Defiance
2
Moravian
6
Final R H E
Defiance (5-6) 2 6 2
Moravian (7-3) 6 9 0
Ohio Northern 11
Bluffton 2
Final - 5 innings
Sunkissed Games @ Plant City, FL
Ohio Northern
11
Bluffton
2
Final R H E
Ohio Northern (3-4) 11 13 2
Bluffton (2-8) 2 3 2
Berea
Franklin
Cancelled
Wartburg 6
Defiance 3
Final
@ Clermont, Fla.
Wartburg
6
Defiance
3
Final R H E
Wartburg (8-1) 6 10 0
Defiance (5-7) 3 5 0
Berea
Franklin
Cancelled
Sun., March 10
Mount St. Joseph 5
Mount Union 3
Final
Osceola Softball Complex #4 @ Kissimmee, Fla.
Mount St. Joseph
5
Mount Union
3
Final R H E
Mount St. Joseph (5-3) 5 8 0
Mount Union (1-2) 3 6 0
Utica 2
Mount St. Joseph 0
Final
Osceloa Softball Complex @ Kissimmee, Fla.
Utica
2
Mount St. Joseph
0
Final R H E
Utica (1-0) 2 2 4
Mount St. Joseph (5-4) 0 3 1
Transylvania 1
LeTourneau 5
Final
@ Seguin, Texas
Game 1
Transylvania
1
LeTourneau
5
Final R H E
Transylvania (2-1) 1 5 2
LeTourneau (11-6) 5 8 0
Transylvania 5
LeTourneau 2
Final
@ Seguin, Texas
Game 2
Transylvania
5
LeTourneau
2
Final R H E
Transylvania (3-1) 5 8 2
LeTourneau (11-7) 2 6 1
Mon., March 11
Mount St. Joseph 6
Ohio Wesleyan 1
Final
Osceloa Softball Complex @ Kissimmee, Fla.
Mount St. Joseph
6
Ohio Wesleyan
1
Final R H E
Mount St. Joseph (6-4) 6 8 2
Ohio Wesleyan (0-1) 1 4 6
Lakeland 1
Mount St. Joseph 4
Final
Osceloa Softball Complex @ Kissimmee, Fla.
Lakeland
1
Mount St. Joseph
4
Final R H E
Lakeland (1-4) 1 2 0
Mount St. Joseph (7-4) 4 9 3
Mary Hardin-Baylor 4
Transylvania 1
Final
@ Seguin, Texas
Game 1
Mary Hardin-Baylor
4
Transylvania
1
Final R H E
Mary Hardin-Baylor (8-9) 4 10 0
Transylvania (3-2) 1 4 0
Mary Hardin-Baylor 3
Transylvania 2
Final - 9 innings
@ Seguin, Texas
Game 2
Mary Hardin-Baylor
3
Transylvania
2
Final (9) R H E
Mary Hardin-Baylor (9-9) 3 8 0
Transylvania (3-3) 2 5 1
Tue., March 12
Calvin 5
Franklin 4
Final
Game 1
Calvin
5
Franklin
4
Final R H E
Calvin (1-0) 5 12 1
Franklin (0-2) 4 5 3
Calvin 6
Franklin 0
Game 2
Calvin
6
Franklin
0
Final R H E
Calvin (2-0) 6 13 1
Franklin (0-3) 0 4 0
Wed., March 13
Gordon 2
Mount St. Joseph 6
Final
Legands Way Complex @ Clermont, Fla.
Gordon
2
Mount St. Joseph
6
Final R H E
Gordon (3-4) 2 6 1
Mount St. Joseph (8-4) 6 6 3
Mount St. Joseph 4
Ursinus 1
Final
@ Clermont, FL
Mount St. Joseph
4
Ursinus
1
Final R H E
Mount St. Joseph (9-4) 4 6 1
Ursinus (2-3) 1 4 0
Transylvania 4
Southwestern (Tex.) 0
Final
@ Seguin, Texas
Game 1
Transylvania
4
Southwestern (Tex.)
0
Final R H E
Transylvania (4-3) 4 7 1
Southwestern (Tex.) (11-4) 0 2 0
Transylvania 1
Southwestern (Tex.) 3
Final
@ Seguin, Texas
Game 2
Transylvania
1
Southwestern (Tex.)
3
Final R H E
Transylvania (4-4) 1 4 0
Southwestern (Tex.) (12-4) 3 6 1
Franklin 4
DePauw 8
Final
@ Westfield, Ind.
Franklin
4
DePauw
8
Final R H E
Franklin (0-4) 4 6 2
DePauw (2-2) 8 11 0
Thu., March 14
Schreiner 0
Transylvania 1
Final
@ Seguin, Texas
Game 1
Schreiner
0
Transylvania
1
Final R H E
Schreiner (4-13) 0 3 1
Transylvania (5-4) 1 6 0
Schreiner 2
Transylvania 6
Final
@ Seguin, Texas
Game 2
Schreiner
2
Transylvania
6
Final R H E
Schreiner (4-14) 2 7 0
Transylvania (6-4) 6 7 0
Fri., March 15
Carroll (Wis.) 1
Mount St. Joseph 3
Final
Legands Way Complex @ Kissimmee, Fla.
Carroll (Wis.)
1
Mount St. Joseph
3
Final R H E
Carroll (Wis.) (8-6) 1 6 1
Mount St. Joseph (10-4) 3 7 0
Transylvania 3
Texas Lutheran 11
Final - 6 innings
Game 1
Transylvania
3
Texas Lutheran
11
Final R H E
Transylvania (6-5) 3 5 1
Texas Lutheran (11-4) 11 14 2
Geneva 2
Mount St. Joseph 3
Final
Legands Way Complex @ Clermont, Fla.
Geneva
2
Mount St. Joseph
3
Final R H E
Geneva (3-6) 2 7 2
Mount St. Joseph (10-4) 3 5 0
Defiance
Denison
Postponed
Transylvania 1
Texas Lutheran 9
Final - 5 innings
Game 2
Transylvania
1
Texas Lutheran
9
Final R H E
Transylvania (6-6) 1 3 0
Texas Lutheran (12-4) 9 13 2
Kalamazoo
Bluffton
Postponed
Capital 0
Hanover 4
Final
Game 1
Capital
0
Hanover
4
Final R H E
Capital (3-6) 0 7 3
Hanover (4-5) 4 6 1
Defiance
Denison
Postponed
Kalamazoo
Bluffton
Postponed
Capital 0
Hanover 3
Final
Game 2
Capital
0
Hanover
3
Final R H E
Capital (3-7) 0 5 1
Hanover (5-5) 3 7 1
Sat., March 16
Anderson 5
Ohio Wesleyan 2
Final
@ Kissimmee, Fla.
Anderson
5
Ohio Wesleyan
2
Final R H E
Anderson (1-0) 5 8 0
Ohio Wesleyan (4-5) 2 6 2
Capital 7
Franklin 9
Final
Game 1
Capital
7
Franklin
9
Final R H E
Capital (3-8) 7 12 2
Franklin (1-4) 9 13 0
Capital 1
Franklin 7
Final
Game 2
Capital
1
Franklin
7
Final R H E
Capital (3-9) 1 3 2
Franklin (2-4) 7 10 2
Plattsburgh 2
Anderson 4
Final
@ Kissimmee, Fla.
Plattsburgh
2
Anderson
4
Final R H E
Plattsburgh (0-1) 2 5 2
Anderson (2-0) 4 7 0
Fontbonne 0
Hanover 1
Final - 10 innings
Game 1
Fontbonne
0
Hanover
1
Final (10) R H E
Fontbonne (0-10) 0 3 0
Hanover (6-5) 1 13 1
Fontbonne 11
Hanover 5
Final
Game 2
Fontbonne
11
Hanover
5
Final R H E
Fontbonne (1-10) 11 14 4
Hanover (6-6) 5 10 3
Sun., March 17
Alma 4
Franklin 3
Final
Game 1
Alma
4
Franklin
3
Final R H E
Alma (7-4) 4 10 3
Franklin (2-5) 3 5 1
Anderson 1
Bethel (Minn.) 9
Final - 5 innings
@ Clermont, Fla.
Anderson
1
Bethel (Minn.)
9
Final R H E
Anderson (2-1) 1 4 3
Bethel (Minn.) (5-1) 9 13 1
Alma 7
Franklin 9
Final
Game 2
Alma
7
Franklin
9
Final R H E
Alma (7-5) 7 10 2
Franklin (3-5) 9 12 0
Allegheny 5
Anderson 3
Final
@ Clermont, Fla.
Allegheny
5
Anderson
3
Final R H E
Allegheny (1-1) 5 8 1
Anderson (2-2) 3 6 1
Mon., March 18
Manchester 1
Bethel (Minn.) 6
Final
Osceola Field #4 @ Clermont, Fla.
Manchester
1
Bethel (Minn.)
6
Final R H E
Manchester (0-1) 1 6 4
Bethel (Minn.) (6-1) 6 9 1
Macalester 6
Manchester 8
Final
Osceola Field #4
Macalester
6
Manchester
8
Final R H E
Macalester (5-5, 0-0) 6 10 1
Manchester (1-1, 0-0) 8 11 2
Oberlin 12
Bluffton 2
Final
Game 1
Oberlin
12
Bluffton
2
Final R H E
Oberlin (1-2) 12 17 0
Bluffton (2-9) 2 4 1
Berea 0
Mount St. Joseph 2
Final
Berea
0
Mount St. Joseph
2
Final R H E
Berea (5-8, 0-0) 0 4 1
Mount St. Joseph (12-4, 0-0) 2 4 0
Oberlin 9
Bluffton 5
Final - 6 innings
Game 2
Oberlin
9
Bluffton
5
Final R H E
Oberlin (2-2) 9 13 2
Bluffton (2-10) 5 8 0
Berea 1
Mount St. Joseph 11
Final - 5 innings
Berea
1
Mount St. Joseph
11
Final R H E
Berea (5-9, 0-0) 1 2 5
Mount St. Joseph (13-4, 0-0) 11 11 0
Tue., March 19
Manchester 10
Trinity (Conn.) 9
Final - 9 innings
Osceola Field #1 @ Clermont, Fla.
Manchester
10
Trinity (Conn.)
9
BOT 9 R H E
Manchester (2-1) 10 13 4
Trinity (Conn.) (3-2) 9 9 0
Ripon 0
Anderson 1
Final
@ CLERMONT, Fla.
Ripon
0
Anderson
1
Final R H E
Ripon (4-5) 0 2 0
Anderson (3-2) 1 6 1
Clarkson 11
Manchester 9
Final
Osceola Field #1 @ Clermont, Fla.
Clarkson
11
Manchester
9
Final R H E
Clarkson (9-3) 11 12 5
Manchester (2-2) 9 11 6
Anderson 5
Hope 4
Final
@ Clermont, FL
Anderson
5
Hope
4
Final R H E
Anderson (4-2) 5 10 2
Hope (5-3) 4 7 1
Wed., March 20
Defiance 5
Heidelberg 8
Final
Defiance
5
Heidelberg
8
Final R H E
Defiance (5-8) 5 9 1
Heidelberg (4-5) 8 14 2
Defiance 6
Heidelberg 4
Final
Defiance
6
Heidelberg
4
Final R H E
Defiance (6-8) 6 12 4
Heidelberg (4-6) 4 7 2
Mount St. Joseph 3
Otterbein 2
Final
Game 1
Mount St. Joseph
3
Otterbein
2
Final R H E
Mount St. Joseph (14-4) 3 7 1
Otterbein (6-5) 2 4 0
Mount St. Joseph 2
Otterbein 1
Final
Game 2
Mount St. Joseph
2
Otterbein
1
Final R H E
Mount St. Joseph (15-4) 2 8 2
Otterbein (6-6) 1 4 0
Thu., March 21
St. Lawrence 1
Manchester 6
Final
Legends Way Field #1 @ Clermont, Fla.
St. Lawrence
1
Manchester
6
Final R H E
St. Lawrence (7-2) 1 5 1
Manchester (3-2) 6 5 1
Manchester 13
D'Youville 5
Final
Legends Way Field #2 @ Clermont, Fla.
Manchester
13
D'Youville
5
Final R H E
Manchester (4-2) 13 12 0
D'Youville (0-9) 5 5 6
Albion 2
Bluffton 1
Final
Game 1
Albion
2
Bluffton
1
Final R H E
Albion (7-8) 2 6 0
Bluffton (2-11) 1 6 1
Kalamazoo 0
Anderson 4
Final
@ Clermont, FL
Kalamazoo
0
Anderson
4
Final R H E
Kalamazoo (0-1) 0 2 2
Anderson (5-2) 4 8 1
Albion 9
Bluffton 10
Final
Game 2
Albion
9
Bluffton
10
Final R H E
Albion (7-9) 9 10 2
Bluffton (3-11) 10 13 2
Anderson 6
Macalester 5
Final
@ Clermont, Fla.
Anderson
6
Macalester
5
BOT 8 R H E
Anderson (6-2, 0-0) 6 10 0
Macalester (7-7, 0-0) 5 17 0
Fri., March 22
Manchester
New Paltz
9:30 AM
Osceola Field #1 @ Clermont, Fla.
Ripon
Manchester
12:00 PM
Osceola Field #5 @ Clermont, Fla.
Hanover
Spalding
6:30 PM
Hanover
Spalding
8:30 PM
Sat., March 23
Thomas (ME)
Manchester
9:30 AM
Osceola Field #2 @ Clermont, Fla.
Me.-Farmington
Franklin
9:45 AM
@ Osceola, Fla.
Manchester
Allegheny
11:45 AM
Osceola Field #2 @ Clermont, Fla.
Franklin
Kalamazoo
12:00 PM
Osceola County Softball Complex 5 @ Kissimmee, Fla.
Rose-Hulman
Spalding
1:00 PM
1:00 PM
Kinder Morgan Softball Complex
3:00 PM
Rose-Hulman
Spalding
3:00 PM
Sun., March 24
Bluffton
Alma
1:00 PM
Wittenberg
Transylvania
1:00 PM
St. Thomas (Minn.)
Franklin
1:30 PM
@ Clermont, Fla. - Legends Way
Bluffton
Alma
3:00 PM
Wittenberg
Transylvania
3:00 PM
Franklin
Wis.-Eau Claire
3:45 PM
@ Clermont, Fla. - Field 2
Mon., March 25
Franklin
Luther
1:45 PM
@ Clermont, Fla. - Legends Way
Defiance
Adrian
4:00 PM
Franklin
Wis.-River Falls
4:00 PM
@ Clermont, Fla. - Legends Way
Defiance
Adrian
6:00 PM
Tue., March 26
Manchester
St. Mary's (Ind.)
3:00 PM
Olivet
Bluffton
3:30 PM
Anderson
Trine
3:30 PM
Centre
Transylvania
5:00 PM
Manchester
St. Mary's (Ind.)
5:00 PM
Olivet
Bluffton
5:30 PM
Anderson
Trine
5:30 PM
Centre
Transylvania
7:00 PM
Wed., March 27
Franklin
Chicago
11:45 AM
@ Clermont, Fla. - Legends Way
Wis.-Oshkosh
Franklin
2:00 PM
@ Clermont, Fla. - Legends Way #2
Thomas More
Hanover
3:30 PM
Thomas More
Hanover
5:30 PM
Thu., March 28
Defiance
Albion
3:00 PM
Spalding
Mount St. Joseph
5:00 PM
Defiance
Albion
5:00 PM
Spalding
Mount St. Joseph
7:00 PM
Fri., March 29
Hope
Manchester
3:30 PM
Hope
Manchester
5:30 PM
Sat., March 30
Sun., March 31
Transylvania
Trine
1:00 PM
Wilmington (Ohio)
Hanover
1:00 PM
Transylvania
Trine
3:00 PM
Wilmington (Ohio)
Hanover
3:00 PM
Mon., April 01
Calvin
Anderson
3:00 PM
Calvin
Anderson
5:00 PM
Tue., April 02
MacMurray
Rose-Hulman
5:30 PM
MacMurray
Rose-Hulman
7:30 PM
Wed., April 03
Thu., April 04
Bluffton
Calvin
3:30 PM
Bluffton
Calvin
5:30 PM
Sat., April 06
Sun., April 07
Hanover
DePauw
10:00 AM
Hanover
Centre
12:30 PM
Greencastle, Ind. @ DePauw University
Ohio Wesleyan
Bluffton
1:00 PM
Rose-Hulman
Eureka
1:00 PM
Ohio Wesleyan
Bluffton
3:00 PM
Rose-Hulman
Eureka
3:00 PM
Mon., April 08
Anderson
St. Mary's (Ind.)
3:30 PM
Anderson
St. Mary's (Ind.)
5:30 PM
Tue., April 09
Alma
Manchester
3:30 PM
Alma
Manchester
5:30 PM
Wed., April 10
Transylvania
Thomas More
3:30 PM
4:00 PM
Kinder Morgan Softball Complex
Transylvania
Thomas More
5:30 PM
Thu., April 11
Kalamazoo
Defiance
3:30 PM
Kalamazoo
Defiance
5:30 PM
Fri., April 12
Sat., April 13
1:00 PM
Kalamazoo
Manchester
1:00 PM
Kalamazoo
Manchester
3:00 PM
3:00 PM
Mon., April 15
Manchester
Calvin
3:30 PM
Manchester
Calvin
5:30 PM
Tue., April 16
St. Mary's (Ind.)
Franklin
Postponed
Rescheduled from 3/20
St. Mary's (Ind.)
Franklin
Postponed
Rescheduled from 3/20
Wed., April 17
Fri., April 19
Anderson
Alma
3:00 PM
Anderson
Alma
5:00 PM
Sat., April 20
Anderson
Adrian
1:00 PM
Anderson
Adrian
3:00 PM
Mon., April 22
Thomas More
Anderson
1:00 PM
Thomas More
Anderson
3:00 PM
Hope
Franklin
3:30 PM
Hope
Franklin
5:30 PM
Tue., April 23
Wilmington (Ohio)
Defiance
3:00 PM
Wilmington (Ohio)
Defiance
5:00 PM
Wed., April 24
Ohio Northern
Anderson
3:30 PM
4:00 PM
Bluffton, OH
Spalding
Transylvania
5:00 PM
Ohio Northern
Anderson
5:30 PM
6:00 PM
Bluffton, OH
Spalding
Transylvania
7:00 PM
Thu., April 25
Wilmington (Ohio)
Anderson
3:30 PM
Webster
Rose-Hulman
5:30 PM
Wilmington (Ohio)
Anderson
5:30 PM
Webster
Rose-Hulman
7:30 PM
Fri., April 26
Hanover
Ind.-Southeast
2:00 PM
Hanover
Ind.-Southeast
4:00 PM
Sat., April 27
1:00 PM
North Manchester, IN
3:00 PM
North Manchester, IN
Sun., April 28
Transylvania
Ohio Northern
1:00 PM
Transylvania
Ohio Northern
3:00 PM
Tue., April 30
DePauw
Transylvania
TBA
Thu., May 02
TBA
HCAC Tournament
Fri., May 03
TBA
HCAC Tournament
HCAC Conference Tournament
Mount St. Joseph
TBA
May 3rd- May 5th
TBD
Defiance
1:00 PM
HCAC Tournament
Sat., May 04
TBA
HCAC Championship
Fri., May 10
TBA
NCAA Regional
NCAA Regionals
Mount St. Joseph
TBA
May 10th-12th
Sat., May 11
TBA
NCAA Regional
Fri., May 17
TBA
NCAA Super Regionals
NCAA Super Regionals
Mount St. Joseph
TBA
May 17th-18th
Sat., May 18
TBA
NCAA Super Regionals
Thu., May 23
TBA
NCAA Division III Softball Championships @ Oklahoma City, Okla.
NCAA Softball Championship
Mount St. Joseph
TBA
May 23rd-28th @ Tyler University in Texas
Fri., May 24
TBA
NCAA Division III Softball Championships @ Oklahoma City, Okla.
Sat., May 25
TBA
NCAA Division III Softball Championships @ Oklahoma City, Okla.
Sun., May 26
TBA
NCAA Division III Softball Championships @ Oklahoma City, Okla.
Mon., May 27
TBA
NCAA Division III Softball Championships @ Oklahoma City, Okla.
Tue., May 28
TBA
NCAA Division III Softball Championships @ Oklahoma City, Okla.