2019 Baseball Schedule/Results

Sat., February 16
Baldwin Wallace
Anderson
Cancelled
Fri., February 22
Heidelberg 1
Anderson 3
Final
Heidelberg
1
Anderson
3
Final R H E
Heidelberg (0-1) 1 4 1
Anderson (1-0) 3 3 1
Sat., February 23
Wittenberg
Earlham
Postponed
MacMurray
Franklin
Cancelled
@ Jacksonville, Ill.
Wittenberg
Earlham
Postponed
Sun., February 24
Aurora
Franklin
Cancelled
@ Jacksonville, Ill.
Wittenberg 8
Earlham 5
Final
Wittenberg
8
Earlham
5
Final R H E
Wittenberg (1-0) 8 12 1
Earlham (0-1) 5 10 2
Transylvania 1
Webster 4
Final
Transylvania
1
Webster
4
Final R H E
Transylvania (0-1) 1 6 3
Webster (1-0) 4 3 2
Ohio Northern
Anderson
Postponed
Ohio Northern
Anderson
Postponed
Mon., February 25
Alma 0
Rose-Hulman 1
Final
Lake Myrtle Park Field #5 @ Auburndale, Fla.
Alma
0
Rose-Hulman
1
Final R H E
Alma (1-1) 0 2 0
Rose-Hulman (1-0) 1 6 1
Transylvania 2
Webster 1
Final - 14 innings
Game 1
Transylvania
2
Webster
1
Final (14) R H E
Transylvania (1-1) 2 12 1
Webster (1-1) 1 12 0
Cabrini 17
Hanover 6
Final
RussMatt Invitational @ Auburndale, FL
Cabrini
17
Hanover
6
Final R H E
Cabrini (4-2) 17 15 5
Hanover (0-1) 6 9 3
Transylvania 3
Webster 4
Final
Game 2
Transylvania
3
Webster
4
Final R H E
Transylvania (1-2) 3 8 0
Webster (2-1) 4 9 2
Mount St. Joseph 2
Centre 3
Final
Mount St. Joseph
2
Centre
3
Final R H E
Mount St. Joseph (0-1) 2 5 2
Centre (5-1) 3 5 2
Tue., February 26
Hanover 12
MSOE 1
Final - 8 innings
RussMatt Invitational @ Auburndale, FL
Hanover
12
MSOE
1
Final R H E
Hanover (1-1) 12 12 0
MSOE (1-5) 1 3 1
Rose-Hulman 18
Saint Mary's (Minn.) 14
Final
@ Auburndale, Fla.
Rose-Hulman
18
Saint Mary's (Minn.)
14
Final R H E
Rose-Hulman (2-0) 18 20 3
Saint Mary's (Minn.) (4-1) 14 17 5
Otterbein 7
Anderson 8
Final
Otterbein
7
Anderson
8
Final R H E
Otterbein (0-1) 7 9 0
Anderson (2-0) 8 8 0
Hanover 8
Northern Vermont-Lyndon 6
Final
RussMatt Central Florida Invitational @ Auburndale, Fla.
Hanover
8
Northern Vermont-Lyndon
6
Final R H E
Hanover (2-1) 8 13 2
Northern Vermont-Lyndon (1-2) 6 13 3
Wittenberg 10
Earlham 4
Final
Wittenberg
10
Earlham
4
Final R H E
Wittenberg (2-0) 10 8 2
Earlham (0-2) 4 4 3
Wed., February 27
Capital 5
Rose-Hulman 6
Final
@ Auburndale, Fla.
Capital
5
Rose-Hulman
6
Final R H E
Capital (0-5) 5 9 3
Rose-Hulman (3-0) 6 8 2
Calvin 12
Anderson 6
Final
Game 1
Calvin
12
Anderson
6
Final R H E
Calvin (1-0) 12 14 2
Anderson (2-1) 6 11 1
Defiance
Siena Heights
Cancelled
Calvin 2
Anderson 5
Final
Game 2
Calvin
2
Anderson
5
Final R H E
Calvin (1-1) 2 4 1
Anderson (3-1) 5 7 1
Thu., February 28
MSOE 1
Hanover 0
Final - 11 innings
RussMatt Invitational @ Auburndale, FL
MSOE
1
Hanover
0
Final (11) R H E
MSOE (2-5) 1 7 1
Hanover (2-2) 0 4 1
Rose-Hulman 1
Cabrini 6
Final
@ Auburndale, Fla.
Rose-Hulman
1
Cabrini
6
Final R H E
Rose-Hulman (3-1) 1 7 3
Cabrini (6-2) 6 5 1
Manchester 1
Johnson & Wales (RI) 7
Final
2019 Spring Trip @ Myrtle Beach, S.C
Game 1
Manchester
1
Johnson & Wales (RI)
7
Final R H E
Manchester (0-1) 1 3 1
Johnson & Wales (RI) (1-0) 7 7 0
Johnson & Wales (RI) 8
Manchester 1
Final
2019 Spring Trip @ Myrtle Beach, SC
Game 2
Johnson & Wales (RI)
8
Manchester
1
Final R H E
Johnson & Wales (RI) (3-1) 8 14 1
Manchester (0-2) 1 8 1
Fri., March 01
Penn St.-Abington 4
Rose-Hulman 1
Final - 12 innings
@ Winter Haven, Fla.
Penn St.-Abington
4
Rose-Hulman
1
Final (12) R H E
Penn St.-Abington (2-3) 4 8 2
Rose-Hulman (3-2) 1 10 2
Hanover 6
Northern Vermont-Lyndon 2
Final
RussMatt Central Florida Invitational @ Kissimmee, Fla.
Hanover
6
Northern Vermont-Lyndon
2
Final R H E
Hanover (3-2) 6 13 1
Northern Vermont-Lyndon (1-4) 2 5 0
Manhattanville 9
Manchester 5
Final
2019 Spring Trip @ Myrtle Beach, S.C.
Game 1
Manhattanville
9
Manchester
5
Final R H E
Manhattanville (1-0) 9 19 0
Manchester (0-3) 5 10 0
Manchester 14
Manhattanville 7
Final
2019 Spring Trip @ Myrtle Beach, S.C.
Game 2
Manchester
14
Manhattanville
7
Final R H E
Manchester (1-3) 14 13 1
Manhattanville (1-1) 7 13 0
Albion 1
Franklin 4
Final
Albion
1
Franklin
4
Final R H E
Albion (0-1) 1 5 2
Franklin (1-0) 4 11 3
Wilmington (Ohio) 2
Earlham 4
Final
Quaker Bowl Rivalry
Wilmington (Ohio)
2
Earlham
4
Final R H E
Wilmington (Ohio) (1-3) 2 6 3
Earlham (1-2) 4 10 0
Chicago 16
Transylvania 3
Final - 7 innings
Asbury University (Wilmore, Ky.)
Chicago
16
Transylvania
3
Final R H E
Chicago (1-0) 16 16 1
Transylvania (1-3) 3 5 4
Sat., March 02
Cabrini 0
Hanover 2
Final
RussMatt Invitational @ Winterhaven, Fla.
Cabrini
0
Hanover
2
Final R H E
Cabrini (7-3) 0 6 1
Hanover (4-2) 2 6 1
Lehman 7
Manchester 6
Final - 10 innings
2019 Spring Trip @ Myrtle Beach, SC
Lehman
7
Manchester
6
Final (10) R H E
Lehman (2-3) 7 14 1
Manchester (1-4) 6 11 3
DePauw 10
Mount St. Joseph 1
Final
Game 1
DePauw
10
Mount St. Joseph
1
Final R H E
DePauw (0-4) 10 10 2
Mount St. Joseph (0-1) 1 4 3
Chicago 3
Transylvania 7
Final
Game 1
Chicago
3
Transylvania
7
Final R H E
Chicago (1-1) 3 7 4
Transylvania (2-3) 7 9 4
Albion 6
Franklin 7
Final
Game 1
Albion
6
Franklin
7
Final R H E
Albion (0-2) 6 11 1
Franklin (2-0) 7 12 3
Wilmington (Ohio) 1
Earlham 9
Final
Quaker Bowl Rivalry
Game 1
Wilmington (Ohio)
1
Earlham
9
Final R H E
Wilmington (Ohio) (1-4) 1 6 1
Earlham (2-2) 9 10 0
DePauw 9
Mount St. Joseph 1
Final
DePauw
9
Mount St. Joseph
1
Final R H E
DePauw (2-4) 9 11 1
Mount St. Joseph (0-3) 1 5 1
Chicago 6
Transylvania 1
Final
Chicago
6
Transylvania
1
Final R H E
Chicago (2-1) 6 7 0
Transylvania (2-4) 1 4 2
Albion 12
Franklin 2
Final
Game 2
Albion
12
Franklin
2
Final R H E
Albion (1-2) 12 12 1
Franklin (2-1) 2 4 1
Wilmington (Ohio) 6
Earlham 16
Final
Quaker Bowl Rivalry
Game 2
Wilmington (Ohio)
6
Earlham
16
Final R H E
Wilmington (Ohio) (1-5) 6 12 0
Earlham (3-2) 16 19 2
Elms 1
Bluffton 7
Final
@ Fort Myers, FL
Elms
1
Bluffton
7
Final R H E
Elms (0-1) 1 5 1
Bluffton (1-0) 7 9 1
Sun., March 03
Postponed
Franklin
Marietta
Cancelled
@ Grand Park - Westfield, Ind.
Rivier 3
Bluffton 10
Final
2019 Gene Cusic Collegiate Classic | Lee County, Fla. @ Fort Myers, Fla.
Rivier
3
Bluffton
10
Final R H E
Rivier (0-2) 3 5 4
Bluffton (2-0) 10 11 3
Mon., March 04
Defiance 12
Elms 8
Final - 7 innings
Terry Park 1 @ Fort Myers, Fla.
Game 1
Defiance
12
Elms
8
Final R H E
Defiance (0-0) 12 11 0
Elms (0-3) 8 10 2
Elms 4
Defiance 10
Final - 7 innings
Terry Park 1 @ Fort Myers, Fla.
Game 2
Elms
4
Defiance
10
Final R H E
Elms (0-5) 4 8 1
Defiance (2-0) 10 11 1
Moravian 11
Bluffton 8
Final
@ Port Charlotte, FL
Moravian
11
Bluffton
8
Final R H E
Moravian (1-2) 11 14 6
Bluffton (2-1) 8 7 5
Bluffton 3
Otterbein 8
Final
@ Port Charlotte, Fla.
Bluffton
3
Otterbein
8
Final R H E
Bluffton (2-2) 3 6 3
Otterbein (2-3) 8 13 4
Tue., March 05
Hiram 4
Defiance 6
Final - 7 innings
@ Fort Myers, Fla.
Game 1
Hiram
4
Defiance
6
Final R H E
Hiram (0-4) 4 6 0
Defiance (2-0) 6 8 2
Defiance 8
Hiram 4
Final - 7 innings
@ Fort Myers, Fla.
Game 2
Defiance
8
Hiram
4
Final R H E
Defiance (4-0) 8 13 1
Hiram (0-5) 4 11 5
Saint John's (Minn.) 8
Bluffton 0
Final
@ Ft. Myers, Fla.
Game 1
Saint John's (Minn.)
8
Bluffton
0
Final R H E
Saint John's (Minn.) (3-0) 8 7 0
Bluffton (2-3) 0 4 2
Bluffton 2
Saint John's (Minn.) 9
Final
@ Ft. Myers, Fla.
Game 2
Bluffton
2
Saint John's (Minn.)
9
Final R H E
Bluffton (2-4) 2 4 4
Saint John's (Minn.) (4-0) 9 6 0
Spalding
Hanover
Postponed
Wed., March 06
Cancelled
Thu., March 07
Thiel 8
Bluffton 11
Final
@ Fort Myers, FL
Thiel
8
Bluffton
11
Final R H E
Thiel (2-3) 8 11 2
Bluffton (3-4) 11 15 1
Rivier 1
Defiance 11
Final
@ Fort Myers, Fla.
Rivier
1
Defiance
11
Final R H E
Rivier (1-7) 1 3 5
Defiance (5-0) 11 11 0
Defiance 5
Augustana (Ill.) 5
Final
@ Fort Myers, Fla.
Defiance
5
Augustana (Ill.)
5
Final R H E
Defiance 5 7 3
Augustana (Ill.) 5 8 2
Fri., March 08
Defiance 1
Alvernia 4
Final - 7 innings
@ Fort Myers, Fla.
Game 1
Defiance
1
Alvernia
4
Final R H E
Defiance (5-1-1) 1 4 2
Alvernia (6-3) 4 6 0
Alvernia 14
Defiance 2
Final - 7 innings
@ Fort Myers, Fla.
Game 2
Alvernia
14
Defiance
2
Final R H E
Alvernia (7-3) 14 14 1
Defiance (5-2-1) 2 5 3
Baruch 3
Bluffton 6
Final
@ Fort Myers, FL
Game 1
Baruch
3
Bluffton
6
Final R H E
Baruch (1-2) 3 6 1
Bluffton (4-4) 6 7 3
Bluffton 8
Baruch 4
Final
@ Fort Myers, FL
Game 2
Bluffton
8
Baruch
4
Final R H E
Bluffton (5-4) 8 9 1
Baruch (1-3) 4 10 3
Sat., March 09
FDU-Florham 14
Bluffton 9
Final
@ Fort Myers, FL
Game 1
FDU-Florham
14
Bluffton
9
Final R H E
FDU-Florham (1-1, 5-5) 14 16 0
Bluffton (5-5, 5-5) 9 10 4
DePauw 9
Manchester 6
Final
Bishop Chatard High School @ Indianapolis, Ind.
Game 1
DePauw
9
Manchester
6
Final R H E
DePauw (3-4) 9 12 2
Manchester (1-5) 6 11 4
Kalamazoo 7
Earlham 5
Final
Kalamazoo
7
Earlham
5
Final R H E
Kalamazoo (1-0) 7 12 1
Earlham (3-3) 5 4 4
Alma 4
Transylvania 5
Final
Alma
4
Transylvania
5
Final R H E
Alma (3-4, 0-0) 4 5 2
Transylvania (3-4, 0-0) 5 7 2
Bluffton 3
FDU-Florham 10
Final
@ Fort Myers, FL
Game 2
Bluffton
3
FDU-Florham
10
Final R H E
Bluffton (5-6) 3 5 3
FDU-Florham (2-1) 10 8 0
Sun., March 10
Kalamazoo 1
Earlham 2
Final
Game 1
Kalamazoo
1
Earlham
2
Final R H E
Kalamazoo (1-1) 1 7 1
Earlham (4-3) 2 3 0
Manchester 1
DePauw 2
Final
Bishop Chatard High School @ Indianapolis, Ind.
Game 1
Manchester
1
DePauw
2
Final R H E
Manchester (1-6) 1 6 0
DePauw (4-4) 2 4 0
Illinois Tech 7
Rose-Hulman 6
Final
Game 1
Illinois Tech
7
Rose-Hulman
6
Final R H E
Illinois Tech (1-0) 7 14 2
Rose-Hulman (3-3) 6 9 0
Kalamazoo 7
Earlham 11
Final
Game 2
Kalamazoo
7
Earlham
11
Final R H E
Kalamazoo (1-2) 7 8 4
Earlham (5-3) 11 9 2
Dickinson 1
Mount St. Joseph 6
Final
@ Auburndale,Florida
Game 1
Dickinson
1
Mount St. Joseph
6
Final R H E
Dickinson (4-1) 1 5 0
Mount St. Joseph (1-3) 6 11 1
Wittenberg
Franklin
Cancelled
Manchester 2
DePauw 9
Final
Bishop Chatard High School @ Indianapolis, Ind.
Game 2
Manchester
2
DePauw
9
Final R H E
Manchester (1-7) 2 7 3
DePauw (5-4) 9 14 2
Elmhurst
Anderson
Cancelled
Mount St. Joseph 0
Dickinson 6
Final
@ Auburndale,Florida
Game 2
Mount St. Joseph
0
Dickinson
6
Final R H E
Mount St. Joseph (1-4) 0 3 0
Dickinson (4-1) 6 8 0
Alma 14
Transylvania 15
Final
Alma
14
Transylvania
15
Final R H E
Alma (3-5) 14 12 5
Transylvania (4-4) 15 17 0
Illinois Tech 6
Rose-Hulman 7
Final
Game 2
Illinois Tech
6
Rose-Hulman
7
Final R H E
Illinois Tech (1-1) 6 9 2
Rose-Hulman (4-3) 7 12 1
Elmhurst
Anderson
Cancelled
Tue., March 12
Central (Iowa) 14
Mount St. Joseph 1
Final
@ Auburndale, Fla.
Central (Iowa)
14
Mount St. Joseph
1
Final R H E
Central (Iowa) (4-1) 14 17 1
Mount St. Joseph (1-5) 1 3 3
Kenyon 4
Earlham 5
Final
@ Fort Pierce, Fla.
Kenyon
4
Earlham
5
Final R H E
Kenyon (8-4) 4 7 0
Earlham (6-3) 5 6 3
Eureka 3
Hanover 10
Final
Eureka
3
Hanover
10
Final R H E
Eureka (2-1) 3 6 3
Hanover (5-2) 10 13 2
Bluffton
Ohio Northern
Postponed
Manchester 3
Taylor (Ind.) 4
Final
Manchester
3
Taylor (Ind.)
4
Final R H E
Manchester (1-6) 3 7 0
Taylor (Ind.) (0-0) 4 6 0
Transylvania 5
Centre 6
Final
Transylvania
5
Centre
6
Final R H E
Transylvania (4-5) 5 10 2
Centre (9-4) 6 9 2
Wed., March 13
Colby-Sawyer 3
Mount St. Joseph 14
Final - 7 innings
@ Auburndale, Florida
Colby-Sawyer
3
Mount St. Joseph
14
Final R H E
Colby-Sawyer (0-6) 3 6 6
Mount St. Joseph (2-5) 14 14 0
Immaculata 4
Earlham 1
Final
@ Fort Pierce, Fla.
Immaculata
4
Earlham
1
Final R H E
Immaculata (4-3) 4 9 2
Earlham (6-4) 1 8 0
Berea 6
Transylvania 3
Final
Game 1
Berea
6
Transylvania
3
Final R H E
Berea (5-9, 1-5) 6 7 1
Transylvania (4-6, 0-0) 3 7 3
Thomas More 4
Hanover 3
Final
Thomas More
4
Hanover
3
Final R H E
Thomas More (3-6) 4 6 2
Hanover (5-3) 3 7 4
Berea 3
Transylvania 8
Final - 8 innings
Game 2
Berea
3
Transylvania
8
Final R H E
Berea (5-10, 1-5) 3 8 1
Transylvania (5-6, 0-0) 8 11 2
Thu., March 14
Marymount (Va.) 2
Mount St. Joseph 0
Final
@ Auberndale, Florida
Marymount (Va.)
2
Mount St. Joseph
0
Final R H E
Marymount (Va.) (4-10) 2 11 1
Mount St. Joseph (2-6) 0 5 1
Washington College 5
Earlham 3
Final
@ Fort Pierce, Fla.
Washington College
5
Earlham
3
Final R H E
Washington College (9-0) 5 13 3
Earlham (6-4) 3 7 0
Hiram 15
Bluffton 3
Final
@ Oberlin, Ohio
Hiram
15
Bluffton
3
Final R H E
Hiram (2-7) 15 21 1
Bluffton (5-7) 3 7 2
Calvin 12
Franklin 7
Final
Calvin
12
Franklin
7
Final R H E
Calvin (2-1) 12 10 0
Franklin (2-2) 7 6 4
Fri., March 15
Earlham 1
North Park 6
Final
@ Fort Pierce, Fla.
Earlham
1
North Park
6
Final R H E
Earlham (6-6) 1 10 3
North Park (6-5) 6 14 0
Otterbein 6
Transylvania 3
Final
Otterbein
6
Transylvania
3
Final R H E
Otterbein (7-4, 0-0) 6 9 0
Transylvania (5-7, 0-0) 3 9 3
Calvin 2
Rose-Hulman 3
Final
Calvin
2
Rose-Hulman
3
Final R H E
Calvin (2-2) 2 8 0
Rose-Hulman (5-3) 3 9 1
Sat., March 16
D'Youville 2
Mount St. Joseph 12
Final
@ Kissimmee,Florida
Game 1
D'Youville
2
Mount St. Joseph
12
Final R H E
D'Youville (0-3) 2 7 4
Mount St. Joseph (3-6) 12 17 0
Defiance 5
Oberlin 2
Final
@ Berea, OH
Defiance
5
Oberlin
2
Final R H E
Defiance (6-2-1) 5 13 1
Oberlin (2-2) 2 10 1
Calvin 11
Rose-Hulman 7
Final
Calvin
11
Rose-Hulman
7
Final R H E
Calvin (3-2) 11 11 2
Rose-Hulman (5-4) 7 9 4
Mount St. Joseph 11
D'Youville 2
Final
@ Kissimmee,Florida
Game 2
Mount St. Joseph
11
D'Youville
2
Final R H E
Mount St. Joseph (4-6) 11 10 0
D'Youville (0-4) 2 6 1
Hanover 17
Wabash 8
Final
Hanover
17
Wabash
8
Final R H E
Hanover (6-3) 17 19 4
Wabash (2-5) 8 13 1
Amherst 2
Anderson 3
Final
@ Kissimmee, Fla.
Game 1
Amherst
2
Anderson
3
Final R H E
Amherst (4-3) 2 6 4
Anderson (4-1) 3 7 0
John Carroll 5
Transylvania 13
Final
John Carroll
5
Transylvania
13
Final R H E
John Carroll (9-4) 5 10 2
Transylvania (6-7) 13 18 0
Franklin 7
Wilmington (Ohio) 5
Final
Franklin
7
Wilmington (Ohio)
5
Final R H E
Franklin (3-2) 7 10 1
Wilmington (Ohio) (2-10) 5 10 5
Defiance 3
Baldwin Wallace 5
Final
Defiance
3
Baldwin Wallace
5
Final R H E
Defiance (5-3-1) 3 4 1
Baldwin Wallace (6-5) 5 8 0
DePauw 8
Rose-Hulman 9
Final - 11 innings
DePauw
8
Rose-Hulman
9
Final (11) R H E
DePauw (6-5) 8 15 3
Rose-Hulman (6-4) 9 17 2
Anderson 3
Amherst 11
Final - 7 innings
@ Kissimmee, Fla.
Game 1
Anderson
3
Amherst
11
Final R H E
Anderson (4-2) 3 6 1
Amherst (5-3) 11 9 0
Sun., March 17
Wis.-Oshkosh 10
Transylvania 3
Final
Wis.-Oshkosh
10
Transylvania
3
Final R H E
Wis.-Oshkosh (3-6) 10 16 1
Transylvania (6-8) 3 8 2
Defiance 2
Alma 1
Final - 11 innings
@ Fisher Field
Defiance
2
Alma
1
Final (11) R H E
Defiance (7-3-1) 2 7 1
Alma (5-5) 1 10 0
Manchester 7
Heidelberg 10
Final
Game 1
Manchester
7
Heidelberg
10
Final R H E
Manchester (1-9) 7 12 0
Heidelberg (8-2) 10 16 3
Anderson 4
St. Norbert 3
Final
@ Kissimmee, Fla.
Game 1
Anderson
4
St. Norbert
3
Final R H E
Anderson (5-2) 4 5 0
St. Norbert (1-2) 3 6 0
Hanover 5
Wabash 6
Final
Hanover
5
Wabash
6
Final R H E
Hanover (6-4) 5 15 1
Wabash (4-7) 6 12 0
Rose-Hulman 4
DePauw 10
Final
Rose-Hulman
4
DePauw
10
Final R H E
Rose-Hulman (6-5) 4 8 4
DePauw (7-5) 10 8 2
Wilmington (Ohio) 8
Franklin 9
Final
@ Indianapolis, Ind.
Game 1
Wilmington (Ohio)
8
Franklin
9
Final R H E
Wilmington (Ohio) (2-10) 8 14 1
Franklin (3-2) 9 8 0
John Carroll 11
Transylvania 8
Final
John Carroll
11
Transylvania
8
Final R H E
John Carroll (10-4) 11 16 2
Transylvania (6-9) 8 11 1
St. Norbert 14
Anderson 2
Final
@ Kissimmee, Fla.
Game 2
St. Norbert
14
Anderson
2
Final R H E
St. Norbert (2-2) 14 9 1
Anderson (5-3) 2 4 0
Manchester 6
Heidelberg 2
Final
Game 2
Manchester
6
Heidelberg
2
Final R H E
Manchester (2-9) 6 10 0
Heidelberg (8-3) 2 7 1
Hanover 2
Wabash 6
Final
Hanover
2
Wabash
6
Final R H E
Hanover (6-5) 2 7 4
Wabash (5-7) 6 7 0
Albion
Bluffton
Cancelled
Wilmington (Ohio) 18
Franklin 9
Final
@ Indianapolis, Ind.
Game 2
Wilmington (Ohio)
18
Franklin
9
Final R H E
Wilmington (Ohio) (3-11) 18 19 0
Franklin (4-3) 9 14 3
Tue., March 19
Manchester 9
Wabash 11
Final
Game 1
Manchester
9
Wabash
11
Final R H E
Manchester (2-10) 9 15 2
Wabash (6-7) 11 10 2
Anderson 6
Rutgers-Camden 3
Final
@ Auburndale, Fla.
Anderson
6
Rutgers-Camden
3
Final R H E
Anderson (6-3) 6 7 0
Rutgers-Camden (3-5) 3 10 4
Franklin 9
Thomas More 1
Final
Franklin
9
Thomas More
1
Final R H E
Franklin (5-3) 9 7 1
Thomas More (5-8) 1 4 3
Manchester 8
Wabash 11
Final
Game 2
Manchester
8
Wabash
11
Final R H E
Manchester (2-11) 8 11 2
Wabash (7-7) 11 15 0
Alma 3
Earlham 5
Alma
3
Earlham
5
Final R H E
Alma (4-8) 3 7 1
Earlham (7-6) 5 10 0
Albion 3
Bluffton 4
Final
Albion
3
Bluffton
4
Final R H E
Albion (4-5) 3 9 3
Bluffton (6-7) 4 7 1
Fontbonne 10
Rose-Hulman 11
Final
Fontbonne
10
Rose-Hulman
11
Final R H E
Fontbonne (13-2) 10 13 1
Rose-Hulman (7-5) 11 11 4
Wed., March 20
Anderson 0
Benedictine (IL) 3
Final
@ Auburndale, Fla.
Anderson
0
Benedictine (IL)
3
Final R H E
Anderson (6-4) 0 3 1
Benedictine (IL) (5-4) 3 5 0
MacMurray 3
Franklin 12
Final
Game 1
MacMurray
3
Franklin
12
Final R H E
MacMurray (2-7) 3 13 3
Franklin (6-3) 12 11 0
Wis.-La Crosse 11
Anderson 0
Final - 7 innings
@ Auburndale, Fla.
Wis.-La Crosse
11
Anderson
0
Final R H E
Wis.-La Crosse (1-4) 11 12 0
Anderson (6-5) 0 4 1
Huntington
Manchester
Postponed
Sewanee 17
Hanover 21
Final
Sewanee
17
Hanover
21
Final R H E
Sewanee (13-8) 17 18 5
Hanover (7-5) 21 15 2
Olivet 7
Earlham 17
Final
Olivet
7
Earlham
17
Final R H E
Olivet (2-9) 7 8 6
Earlham (8-6) 17 13 1
Bluffton 7
Otterbein 6
Final
Bluffton
7
Otterbein
6
Final R H E
Bluffton (7-7) 7 6 4
Otterbein (7-7) 6 12 2
Defiance
Albion
Postponed
MacMurray 3
Franklin 15
Final - 7 innings
Game 2
MacMurray
3
Franklin
15
Final R H E
MacMurray (2-8) 3 6 4
Franklin (7-3) 15 13 0
Mount St. Joseph 7
Miami-Hamilton 5
Final
Hamilton, Ohio
Mount St. Joseph
7
Miami-Hamilton
5
Final R H E
Mount St. Joseph (5-6) 7 11 3
Miami-Hamilton (7-9) 5 10 4
Thu., March 21
Anderson 8
Crown (Minn.) 1
Final
@ Auburndale, Fla.
Anderson
8
Crown (Minn.)
1
Final R H E
Anderson (7-5) 8 9 2
Crown (Minn.) (3-6) 1 2 2
Wis.-Stevens Point 4
Anderson 7
Final
@ AUburndale, Fla.
Wis.-Stevens Point
4
Anderson
7
BOT 9 R H E
Wis.-Stevens Point (0-0) 4 9 2
Anderson (0-0) 7 11 1
Heidelberg 8
Manchester 7
Final
Heidelberg
8
Manchester
7
Final R H E
Heidelberg (10-3) 8 12 1
Manchester (2-12) 7 12 3
Sewanee 5
Hanover 4
Final
Sewanee
5
Hanover
4
Final R H E
Sewanee (14-8) 5 9 2
Hanover (7-6) 4 9 2
Ohio Northern 0
Defiance 4
Final
@ Defiance, Ohio
Ohio Northern
0
Defiance
4
Final R H E
Ohio Northern (7-4) 0 4 5
Defiance (8-3-1) 4 4 0
Fri., March 22
Thomas More
Transylvania
7:00 PM
Whitaker Bank Ballpark
Mount St. Joseph
Maryville (Tenn.)
7:00 PM
Maryville, Tenn.
Sat., March 23
11:00 AM
Wis.-Oshkosh
Earlham
12:00 PM
Thomas More
Transylvania
1:00 PM
Whitaker Bank Ballpark
Wittenberg
Bluffton
1:00 PM
Ohio Wesleyan
Manchester
1:00 PM
Defiance
Carthage
1:00 PM
Mount St. Joseph
Maryville (Tenn.)
2:00 PM
Wis.-Oshkosh
Earlham
3:00 PM
Franklin
Elmhurst
4:00 PM
RussMatt Central Florida Invitational Chain of Lakes Stadium @ Winter Haven, Fla.
Thomas More
Transylvania
4:00 PM
Whitaker Bank Ballpark
Wittenberg
Bluffton
4:00 PM
Ohio Wesleyan
Manchester
4:00 PM
Defiance
Carthage
4:00 PM
Carroll (Wis.)
Rose-Hulman
5:00 PM
Sun., March 24
Franklin
Saint Joseph's (Me.)
10:00 AM
RussMatt Central Florida Invitational @ Winter Haven, Fla.
11:00 AM
Wis.-Oshkosh
Earlham
12:00 PM
Manchester
Ohio Wesleyan
12:00 PM
Bluffton
Goshen
1:00 PM
Mount St. Joseph
Maryville (Tenn.)
1:00 PM
Saint Joseph's (Me.)
Franklin
1:00 PM
RussMatt Central Florida Invitational @ Winter Haven, Fla.
Hanover
Wilmington (Ohio)
1:00 PM
Hanover
Wilmington (Ohio)
4:00 PM
Carroll (Wis.)
Rose-Hulman
5:00 PM
Mon., March 25
Franklin
Wis.-Whitewater
1:15 PM
RussMatt Central Florida Invitational @ Auburndale, Fla.
Tue., March 26
St. Thomas (Minn.)
Franklin
11:00 AM
RussMatt Central Florida Invitational @ Auburndale, Fla.
Hanover
Thomas More
4:00 PM
Capital
Bluffton
4:15 PM
Otterbein
Mount St. Joseph
5:00 PM
Wed., March 27
Union (N.Y.)
Franklin
9:30 AM
RussMatt Central Florida Invitational @ Auburndale, Fla.
Anderson
Butler
4:00 PM
Defiance
Heidelberg
4:00 PM
4:00 PM
Thu., March 28
Anderson
Purdue Fort Wayne
4:30 PM
Sat., March 30
12:00 PM
12:00 PM
3:00 PM
Sun., March 31
Wooster
Manchester
1:00 PM
Tue., April 02
1:00 PM
4:00 PM
Wed., April 03
Centre
Hanover
4:00 PM
Wilmington (Ohio)
Mount St. Joseph
6:00 PM
Sat., April 06
Sun., April 07
Rose-Hulman
Wabash
1:00 PM
Tue., April 09
Bluffton
Olivet
4:00 PM
Centre
Transylvania
4:00 PM
DePauw
Franklin
4:00 PM
Ohio Wesleyan
Defiance
4:00 PM
Indiana Tech
Manchester
4:15 PM
Anderson
Wabash
6:00 PM
@ Indianapolis, Ind.
Wed., April 10
Calvin
Defiance
4:00 PM
Rose-Hulman
Chicago
4:00 PM
Mount St. Joseph
Miami-Hamilton
6:00 PM
Transylvania
Spalding
6:00 PM
Thu., April 11
Rose-Hulman
Dominican (Ill.)
4:00 PM
Sat., April 13
Sun., April 14
Rose-Hulman
Thomas More
1:00 PM
Tue., April 16
Sat., April 20
12:00 PM
3:00 PM
Sun., April 21
Transylvania
DePauw
12:00 PM
Mon., April 22
Mount St. Joseph
Wilmington (Ohio)
4:00 PM
Kenyon
Bluffton
4:00 PM
Tue., April 23
Capital
Defiance
4:00 PM
Earlham
DePauw
4:30 PM
Wed., April 24
Taylor (Ind.)
Defiance
Anderson
Wabash
4:00 PM
Mount St. Joseph
Otterbein
4:00 PM
Adrian
Earlham
5:00 PM
Manchester
Indiana Tech
7:00 PM
Sat., April 27
Tue., April 30
Wed., May 01
Fri., May 03
Sat., May 04
Sun., May 05
Anderson
Thomas More
1:00 PM
Franklin
Otterbein
1:00 PM
Wabash
Rose-Hulman
2:00 PM
Anderson
Thomas More
4:00 PM
Franklin
Otterbein
4:00 PM
Thu., May 09
TBA
Fri., May 10
TBA
Sat., May 11